Зустріч з професором Піттсбурзького  університету (University of Pittsburgh), відомим етномузикологом, дослідником української, циганської та африканської музичної культури  відбулася 2 липня 2014 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Під час зустрічі Адріана Гельбіґ  представла свою найновішу книжку – «Hip-Hop Ukraine: Music, Race, and African Migration», яка, до слова, входить до списку найпопулярніших видань у найбільшому світовому інтернет-магазині  «Amazon»і буде представлена на Форумі видавців у Львові у 2014 році.

Пані професор поділилася особистими враженнями від роботи над цією книгою, розповіла про цікаві моменти та про труднощі, з якими стикалася під час досліджень.

Науковий доробок професора Адріани Гельбіг становить значний інтерес для науковців МІОКу, оскільки стосується питань інтеграції національних меншин в соціокультурний простір України, а питання міграції, входження мігрантів в чужоземний простір, їх адаптації, збереження національної ідентичності є предметом досліджень працівників МІОКу.

Під час зустрічі також обговорювалися питання становлення та розвитку українознавчих студій в США, зокрема у Піттсбурзькому університеті. Було порушено й питання про співпрацю з вишами  України, зокрема про перспективи співпраці з Львівською політехнікою.

Довідка

Адріана Гельбіґ народилася у 1974 році у США. Її сім’я приїхала до США із Західної України після Другої світової війни, оселившись в Нью-Джерсі, де її мати заснувала туристичне агентство для діаспори «Scope Travel», яке допомогало українцям в Північній Америці возз’єднатися з родичами з України.