У понеділок, 1 червня 2020 р., відбулася зустріч колективу МІОКу з головою Української Асоціації у Південно-Африканській Республіці (далі – ПАР).

Участь у нараді взяли Дзвінка Качур, голова Української Асоціації в ПАР, Ірина Ключковська, директорка МІОКу, Оксана П’ятковська, заступниця директора МІОКу, Юрій Марусик, науковий співробітник МІОКу, та Вікторія Гойсан, соціологиня МІОКу.

Основна мета обговорення – визначити подальші кроки для реалізації проєкту дослідження української громади в ПАР у зв’язку зі скороченням його фінансування. Раніше проєкт підтримало Міністерство закордонних справ України; він передбачав реалізацію дослідження «Українці ПАР: ідентичність, суспільство, майбутнє» та проведення трьох круглих столів: двох у ПАР за участю представників МІОКу й одного у Львівській Політехніці («Українці Африки: горизонти спільного зростання») за участю представників із ПАР, а також публікацію його результатів. На жаль, МЗС України скоротило фінансування цього проєкту на 96%.

Незважаючи на нові виклики, які диктує цей рік, обидві сторони максимально зацікавлені в успіху розпочатого дослідження та продовжують спільну роботу над утіленням запланованого проєкту. Команда МІОКу та Дзвінка Качур також домовилися про подальші робочі зустрічі й відкриті заходи в режимі онлайн.

Упевнені, спільними зусиллями зможемо реалізувати все!