Українці за походженням і приятелі України зі Словаччини, Румунії, Білорусі, Російської Федерації, Польщі, Сербії, Киргизстану, Німеччини, а також зі східних регіонів України (яким ми не змогли відмовити!) зібралися в МІОКу на літню школу української мови і культури «Крок до України».

На церемонії відкриття Ірина Ключковська, директор МІОКу, підкреслила, що літня школа – це чудова нагода для народної дипломатії, налагодження особистих контактів і для порозуміння між представниками різних країн. І саме МІОК, який має великий досвід роботи зі світовим українством, передусім східною діаспорою, є для цього чудовим майданчиком. «Ми переконані, що іноземці, які пізнали нашу культуру, мають зацікавлення до нашої мови – це симпатики нашої країни і в майбутньому зможуть лобіювати наші інтереси у своїй країні проживання і впливати на формування громадської думки серед своїх співвітчизників».

Учасників літньої школи прийшли привітати наші гості, зокрема Надія Любомудрова, заступник голови Ради товариства «Просвіта» Львівської політехніки. Від імені просвітян-політехніків вона побажала учасникам успішного навчання і подарувала «розумний кошик» від газети «День», куди увійшли книги, видані цим чудовим колективом.

Особливою гостею церемонії відкриття стала пані Наталя Осьмак, донька Кирила Осьмака – очільника Української Головної Визвольної Ради, мужнього і чесного українця, закатованого в радянській в’язниці. Випадкових речей не буває! – саме напередодні відкриття школи газета «День» опублікувала на своїх шпальтах матеріал про УГВР. Отже, окрім підручників, створених у МІОКу, на заняттях з нами буде «День». Читаємо і вчимося разом!

Попереду – два тижні цікавих нових знайомств, вражень і знань, а також можливостей кожному зробити свій крок до України. Кожен Крок назустріч Україні  в цей складний для усіх нас час – на ціну золота.