«Українська мова у майбутньому стане міжнародною. Ваша поведінка у боротьбі за свою свободу дає підстави вчити українську у всьому світі». Це слова Валерії Новодворської, російського дисидента, політика і великого друга України.

Ми переконані, що прийде той час, коли українська мова стане міжнародною. Саме тому, працюючи на випередження, ми створюємо підручники і посібники з української мови як іноземної (їх вже є чимало!), проводимо (вже вкотре!) Міжнародні літні школи української мови і культури «Крок до України».

Лише 25 липня 2014 року прозвучав останній дзвінок, який сповістив про завершення V Школи «Крок до України», на яку з’їхалися учасники з 8 країн світу, а вже 4 серпня 2014 року стартує ІІІ школа у Казахстані.

На запрошення о. Василя Говери, апостольського делегата для греко-католиків Середньої Азії і Казахстану,  до Караганди виїжджають співробітники МІОКу Олеся Палінська, старший науковий співробітник, кандидат філологічних наук, керівник освітніх проектів та Галина Темник, науковий співробітник, автор та розробник інтерактивного курсу з української мови  як іноземної.

До участі в школі зголосилося 45 учасників, школярів та студентів із Караганди, Усть-Каменогорська, Павлодару, Сатпаєва й Астани, які розпочнуть мовний курс у Караганді, а згодом помандрують до Каркаралінського державного  національного природного парку, де в молодіжному таборі продовжать навчання.

З кожним роком кількість бажаючих у Казахстані вивчати українську мову у Міжнародній школі «Крок до України» зростає.  Отже, ми – на правильному шляху. Український світ міцніє!