На запрошення Посольства України в Республіці Казахстан Ірина Ключковська, директорка МІОКу, та Оксана П’ятковська, заступниця директора МІОКу, взяли участь у Міжнародній онлайн-конференції до Дня українського козацтва і Дня захисника України, яка відбулася 14 жовтня 2020 р.

Окрім представників української дипломатичної установи в Казахстані, яка виступила організатором Конференції, до заходу долучилися Сергій Винник, Регіональний Віцепрезидент Російської Федерації та Центральної і Західної Азії Світового Конгресу Українців, о. Василь Говера, Апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії, а також політики та народні депутати казахського парламенту, голови та члени українських громад в Казахстані, науковці, дослідники історії козацтва, представники Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» та військові.

«Історія України – це історія наших захисників. І сьогодні ми маємо говорити про їхні здобутки, – наголосила Ірина Ключковська розпочинаючи виступ, – а зараз, в умовах гібридної війни, для нас також важливими захисниками українських національних інтересів за кордоном є українські дипломати та українські громади – наша діаспора в Казахстані, з якою ми тісно і активно співпрацюємо уже впродовж багатьох років».

Команда МІОКу ознайомила учасників заходу не лише з історією успішної співпраці з Посольством та громадою Казахстану, але й закликала доєднатися до нових проєктів, які Інститут створює та реалізовує у відповідь на запити світового українства.

Завершуючи виступ, Оксана П’ятковська зазначила: «Попереду ще багато цікавих ідей та проєктів, до яких МІОК запрошує долучатися, адже наше завдання – сприяти єднанню України та українців у цілому світі».

Проведення Конференції стало хорошою нагодою для обговорення історії та сучасності українського козацького руху, а також ознайомлення з діяльністю українських громад в Казахстані, їхніх потреб та можливостей для налагодження співпраці з Україною.