У вересні відбулася зустріч працівників МІОКу з о. Василем Говерою, Апостольським делегатом для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії.

Інститут започаткував співпрацю з отцем кілька років тому, коли на запрошення Посольства України у Казахстані Ірина Ключковська, директор МІОКу, та Олеся Палінська, старший науковий співробтник МІОКу, взяли участь у роботі круглого столу в Астані. Саме там ми познайомилися з харизматичним отцем Говерою. Ця зустріч поклала початок цікавій і корисній співпраці, яка триває вже кілька років поспіль. Працівники МІОКу щорічно виїжджають до Казахстану, де проводять літні школи для української молоді Казахстану, які організовує о. Василь. Здійснюючи духовну опіку, отець піклується також про збереження української ідентичності наших земляків, які за різних обставин і у різний час опинилися на казахській землі. У такий спосіб о. Говера підтримує і плекає традицію греко-католицької церкви, яка впродовж своєї понад столітньої історії  опікувалася українським шкільництвом у світі.

У ході розмови було підведено підсумки роботи літньої школи «Крок до України» та обговорено перспективи  подальшої співпраці.

Отець Говера розповів про  розвиток Церкви у Казахстані, про стан українських громад, про роботу зі своєю паствою.  А також подякував Інституту за працю для консолідації світового українства та збереження національної тотожності наших земляків за кордоном.

Фото


{gallery}news/govera/foto/:240:140:0:0{/gallery}