Переповнена актова зала І-го навчального корпусу НУ «Львівська політехніка» 24 жовтня 2014 року стоячи вітала Богдана Гаврилишина – визначну особистість, радника президента та прем’єр – міністрів України, мецената, громадського діяча, визначного теоретика сучасності в галузі економіки, дійсного члена Римського клубу, почесного доктора багатьох університетів України та світу, голову Наглядової Ради Міжнародного інституту менеджменту МІМ-Київ і «Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина» та просто надзвичайно сильну духом людину.  Зустріч з відомим у цілому світі українцем організував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, який має свою власну історію співпраці з Богданом Гаврилишиним.

Як зазначила Ірина Ключковська : «Нам важливо показати молоді історію  особистого успіху українця і вселити віру в те, що кожен з нас може піднятися на вершину людської діяльності, якщо в основі лежатимуть праця і знання».

Ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало відзначив стійкість і незламність, незважаючи на важкий і непересічний життєвий шлях Богдана Гаврилишина, його патріотизм і вміння завжди йти в ногу з часом. А також наголосив: «Ця зустріч для нашого університету є справді непересічною, адже до нас завітав один з найвизначніших українців у світі. Студенти мають змогу поспілкуватися з визначною людиною, яка досягла численних успіхів завдяки незламному духові, наполегливій роботі над собою, постійним удосконаленням своїх знань. Це чудовий приклад для вас, студентів,  як не боятися перешкод, наполегливо і цілеспрямовано будувати кар’єру, здобувати нові знання і втілювати їх на практиці на благо України.»

Як щирого патріота, Богдана Дмитровича завжди турбувала доля Батьківщини і зараз він стверджує, що попри складну політичну ситуацію, потенціал України величезний. Ми маємо всі природні ресурси, багато добрих і розумних людей. «Знаючи світ, можу із впевненістю сказати,що ми є винятково  талановитий народ. Та, на жаль, стан України жахливий. Зараз нам потрібне тотальне реформування всього: і політичної структури, і економічної системи, треба міняти статус країни  та структуру Верховної Ради, потрібно реформувати судову та освітню системи, конституцію… І все це має зробити молодь – нова генерація з відмінним поглядом на світ та здоровою системою цінностей.»

Роздутий апарат держуправління гальмує розвиток України. Він стверджує, що в ЄС прийняття вкрай важливих рішень можуть гальмувати окремі держави, що мають право вето. Тому нам потрібно у своєму розвиткові покладатися, перш за все, на власні сили, а не розраховувати на допомогу Заходу.

Як приклад добре розвинутих та прогресивних країн Богдан Дмитрович вказує на Австрію, Німеччину, Швецію, Швейцарію, Норвегію та Польщу. До такого ж рівня повинна прагнути Україна. І, змінюючи Україну, ми будемо міняти світ, бо він також в жахливому стані.

«Передумови ефективності економіки та прогресивної країни – не територія, не природні багатства, не кількість населення, а гармонія цінностей, структури влади і економічної системи.»

Голова Ради молодих вчених Львівської політехніки Оксана Юринець, для якої Богдан Гаврилишин ще у студентські роки був прикладом, із неприхованим захопленням сказала: «Коли Сковорода сказав, що Бог – це фонтан і всіх наповняє, і хто з якою посудиною прийде, стільки він і візьме. Оце приклад людини, яка прийшла і взяла стільки, скільки могла собі взяти. І тому це приклад для нас, як ми маємо вчитися жити, як ми маємо бути тими людьми, яких будуть поважати у всьому світі».

На зустрічі Богдана Дмитровича супроводжувала також Ольга Мелих – керівник Асоціації учасників прогарами “Молодь змінить Україну”. Пані Оля розповіла присутнім про сам проект, умови участі в ньому та результати роботи перших учасників. Головною ідеєю проекту є формувати групи молодих укарїнців, які ідуть за кордон вивчати успішний досвід країн, і, повертаючись, втілюють його в Україні. Серед успішних Ольга Мелих назвала команди, учасники яких після відвідин інших країн почали працювати над проектами “Асоціація велосипедистів Києва” та проекту, який займається ефективним використанням електроенергії “Greencubator”.

Наприкінці зустрічі Богдан Гаврилишин щиро побажав молоді: «Мрійте! Мрійте буйно, мрійте відважно, мрійте високо! Кожна людина може навчитись будь-чому, а тому не опускайте рук. Працюйте наполегливо і прагніть до кращого!» Зі сцени наставник молоді сходив під гучні оплески своїх шанувальників, котрі, натхненні настановами авторитетної людини, ще довго пам’ятатимуть його слова і, сподіваємось, будуть дотримуватись вказівок Богдана Дмитровича.

Христина Гедз

Фото прес-служба “Львівської політехніки”