26 січня 2021 р. відбулася сесія стратегічного планування МІОКу та Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО). СФУЖО – одна з ключових міжнародних партнерських організацій Інституту, яку на сесії представляли Євгенія Петрова, перша заступниця голови СФУЖО та Оксана Сидорчук Соколик, членкиня управи СФУЖО.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю СФУЖО та МІОКу, підписаного у 2019 р., учасники сесії обговорили план реалізації спільних проєктів у 2021 р. та стратегічні напрями взаємодії на наступні роки.

Відкриваючи зустріч Ірина Ключковська, директорка МІОКу, відзначила важливість залучення взаємних зусиль до реалізації стратегічних проєктів МІОКу та СФУЖО, адже саме ефективна спільна праця, синергія ідей та справ є запорукою найкращого результату. Про це, зокрема, свідчить уже понад десятилітній досвід взаємодії наших організацій. 2021 рік стане важливим етапом такої співпраці, адже заплановані численні спільні проєкти, зокрема події з нагоди відзначення  150-ліття з дня народження Лесі Українки (презентації «Леся – Українка. І Ми – Українці» та «Образки з Лесиного життя»), освітні проєкти, серед яких презентація «Українського освітнього всесвіту» та заходи у рамках Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» та ін.

За словами Євгенії Петрової, першої заступниці голови СФУЖО, МІОК є дуже важливим партнером СФУЖО і останній рік ще раз підкреслив успішність нашої співпраці. За словами Євгенії Петрової, «важливим завданням Світової Федерації сьогодні є розширення мережі українських жіночих організацій у світі та посилення їхньої впливовості». Важливим етапом у діяльності організації стало створення нових Референтур СФУЖО, зокрема Освітньої, Інформаційно-імпрезової, Культурної та ін. На порядку денному діяльності СФУЖО сьогодні низка важливих проєктів та подій за участю українського жіноцтва з усього світу, зокрема у контексті презентації здобутків українського жіночого руху на міжнародній арені.

Оксана Сидорчук-Соколик, членкиня управи СФУЖО, головний редактор видавництва «Гомін України», керівник медіагрупи «Гомін України», Forum TV, Радіо «Пісня України», директор Школи Української Спадщини ім. Юрія Липи у Торонто підкреслила, що «сьогодні перед нами є спільні завдання, адже українці в усьому світі боряться з окупантом і СФУЖО стоїть в авангарді цієї боротьби, поширює правду про Україну та є лобістом українських інтересів у світі». За словами пані Соколик, досвід успішної взаємодії МІОКу та СФУЖО, а також обговорені заплановані спільні проєкти свідчать, що попереду нас очікує плідна співпраця.

Підсумком сесії стало окреслення плану комунікації та взаємодії у рамках реалізації спільних проєктів у 2021 р.