19 листопада 2014 р. у Львівській політехніці французька компанія My Script провела збір зразків рукописних текстів для внесення української мови до мови електронних ґаджетів, які розпізнаватимуть тексти, написані від руки. Це дозволить розширити комунікативні можливості української мови в сучасному цифровому світі та долучитися до інших мов, які уже давно використовуються для спілкування у системі «людина-машина».

Компанія My Script має 15-річний досвід створення та розвитку технологій розпізнавання рукописного тексту. Команда лабораторій My Script складається з провідних фахівців з усього світу в галузі штучного інтелекту, розпізнавання образів, лінгвістики та інших відповідних сферах. Компанія ставить перед собою основну мету – розширити межі технологій і зробити почерк найбільш природним і ефективним способом для людей, щоб взаємодіяти з технікою.

Слід зауважити, що встановленню контактів між Львівською політехнікою та компанією My Script сприяла українська діаспора у Франції. Співпраця була започаткована за посередництва Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Участь у цьому заході взяли студенти Інституту економіки і менеджменту за сприяння керуючого справами Львівської політехніки доц. Р. О. Коржа та декана базової вищої освіти, доц. О. С. Скибінського. Координатором заходу виступив МІОК.

Після збору зразків рукописів відбулася зустріч представника компанії My Script з директором Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ) проф. М. О. Медиковським. У ході цієї зустрічі було обговорено механізми подальших кроків для розвитку співпраці між ІКНІ та компанією My Script. Професор Медиковський зауважив, що Політехніка також розробляє системи розпізнавання форм та зображень методами штучного інтелекту за схожими принципами, які застосовує My Script, тому співпраця з цією компанією може мати широкі перспективи.

Таким чином, за сприяння української діаспори українська мова буде представлена в електронних пристроях, які розпізнають рукописні тексти. Реалізація спільного проекту My Script і Львівської політехніки засвідчує великий потенціал співпраці, і важливо, що саме МІОК допомагає в її налагодженні за допомогою української діаспори.