Науковців МІОКу Вікторію Гойсан та Юрія Марусика запросили виступити спікерами з навчального курсу «Імміграція і транснаціоналізм: досвід ЄС» для учасників Другої літньої онлайн-школи, яка відбулася 23–25 червня 2021 р.

Захід пройшов у рамках реалізації наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку Ужгородського національного університету».

Дослідники МІОКу представили доповідь на тему «Молодіжний громадський активізм українських мігрантів у країнах ЄС: дослідження проблеми». Вони поділилися доробком Інституту і представили результати соціологічного дослідження громадського активізму серед української молоді у вибраних країнах Європейського Союзу, яке було проведено у 2019 р.

Так, Юрій Марусик описав типовий портрет активістів, розповів про сфери діяльності громадських організацій, наголосив на процесі їхньої інституціоналізації. Вікторія Гойсан розкрила питання партнерства та співпраці українських ГО за кордоном і окреслила рефлексії респондентів щодо набутого міграційного досвіду.

Учасників літньої школи цікавили питання української мови та збереження ідентичності українців за кордоном, окремі напрямки роботи молодіжних українських ГО в країнах ЄС, а також методології проведеного дослідження.

Серед промовців школи були державні службовці, викладачі, відомі експерти, дослідники не лише з України, але й із Казахстану і Словаччини. Їхні доповіді розкрили найрізноманітніші аспекти міграційних процесів в Україні й за кордоном у сучасному та історичному вимірах. Учасниками школи стали студенти, магістранти, докторанти УжНУ, а також інші запрошені слухачі.