Завдяки зусиллям діаспори Україну чують, підтримують, за неї моляться і вболівають на всіх континентах світу! На теренах Африки неоціненний внесок у цьому керунку роблять партнери МІОКу – Українська асоціація в ПАР.

Незважаючи на те, що ПАР і росія тісно пов’язані, зокрема входять до політичного союзу БРІКС/BRICS (куди ще належать Бразилія, Індія і Китай), українські діаспоряни сміливо протестують і просять місцевий уряд підтримати Україну.

Починаючи від 25 лютого 2022 р., за ініціативи Української асоціації в ПАР у різних містах країни (Кейптаун, Преторія, Дурбан) регулярно відбуваються мирні протести з вимогою до путіна зупинити війну в Україні. Також активісти звертаються до уряду Південної Африки з проханнями:

  • публічно засудити вторгнення росії в Україну;
  • дозволити безвізовий в’їзд для українців, чиї родичі проживають у Південній Африці;
  • використати усі політичні інструменти (зокрема БРІКС), щоб припинити російську агресію;
  • зупинити економічну співпрацю з окупантом;
  • припинити будь-яку ядерну співпрацю чи закупівлі з росією;
  • денонсувати безвізовий режим із рф;
  • припинити дію ліцензії телекомпанії «russia today» на території Південної Африки.

Потужним напрямом роботи громадської організації українців ПАР є культурна дипломатія. На сторінці Асоціації у соціальних мережах регулярно з’являється не тільки правдива інформація про події в Україні, а й відео підтримки України від небайдужих південноафриканців, активно розвінчуються засіяні рашистською пропагандою міфи про расизм в Україні. До того ж ГО організовує безоплатний показ українських короткометражок з англійськими субтитрами, що сприяє побудові культурних мостів між країнами.

Не менш важливою підтримкою для українців на території Південної Африки, де немає жодної української церкви, є організація молитовних служб за мир в Україні. Так, відомо про організацію богослужінь у сербському храмі в Йоганнесбургу і нідерландській церкві у Кейптауні.

Олеся Лоубшер, президентка Української асоціації в ПАР, описує життя українського мігранта за тисячі кілометрів від України в цей період так: «Четвер (24 лютого 2022 р. – ред.) був днем, який ми запам’ятаємо назавжди. Це був довгий, важкий і заплутаний день. Мою країну атакують. Найскладніше – бути далеко і не мати певності в тому, що відбувається… Але все одно цілий день відчувалося, що я на передовій: дзвінки, реакції, коментарі, брифінги, зустрічі та… акції протесту, організовані на завтра. Дякую за підтримку від усієї родини, друзів та партнерів, за всі дзвінки та повідомлення. Я вірю, що в кінці все буде добре».

Українській діаспорі дуже непросто працювати в проросійській країні, але своїм прикладом українці ПАР надихають інші громади впевнено відстоювати інтереси нашої батьківщини, незважаючи ні на що.

Знайте, Україна пишається мати таких амбасадорів, як ви!

Слава Україні!