Українці намагаються достукатися до усіх, щоденно працюють, щоб пробити стіну московської пропаганди і донести правду до тих, хто ще не йме віри. Такий фронт боротьби зараз в українців Індії.

Здавалося б усе, як і в інших країнах, – протести біля російського посольства в Делі, мирні акції на підтримку України, молитви і навіть благодійний концерт. Проте все це українці роблять самотужки, без підтримки влади Індії. Та навіть за таких умов люди не втрачають віри в справедливість і продовжують боротися всіма можливими способами.

Так, українки організували марш мовчання у той час, коли в Індії з дводенним візитом перебував міністр закордонних справ рф. Українка Марина Акрам, яка була учасницею акції, розмістила на своїй сторінці у фейсбуці допис: «В ці дні в Індії перебуває всім відомий лавров. Ми, українці Індії, саме тому вийшли в цей день із закликом до громадян Індії, до влади – побачити і почути правду, розповісти про брехню і пропаганду, яка ллється з російських ЗМІ. Ми закликали індійський народ і людей всього світу не вірити російській пропаганді. рф створила фейки про міфічних нацистів, які ніби то подавляють російськомовних в Україні, і міфи про те, що немає української нації, історії, мови, що Україна проявляє агресію до інших народів і їх треба рятувати. Це цинічний фейк… Як доказ – знищене багатомільйонне місто Маріуполь, майже повністю російськомовне, де жило багато росіян… Цей і інші вигадані приводи для війни є цинічною брехнею, прикриваючись якою, рф бомбить і розстрілює мирних людей, дітей, руйнує вщент міста і села, перетворює на попелище все на своєму шляху, загарбуючи чужу територію…». У дописі Марина Акрам не оминула теми кривавого бізнесу з росією, а також висловила подяку всім індійцям, які підтримують Україну, і особливо представникам індійських ЗМІ, які висловили бажання та готовність почути правду від українок.

Марш мовчання українських жінок під час візиту до Делі міністра рф лаврова (1 квітня 2022 р.)

Інша активістка – Аліна – у коментарі ЗМІ зазначила, що Індія та Україна схожі, бо ніколи не захоплювали чужих територій: «Так само, як Індія, наша країна ніколи не була агресором. Під пропагандою подібної культури і мови росія посягає на територіальну цілісність і права людей України, поки світ дивиться. Індія повинна зробити крок попереду і діяти в ім’я людства».

Насамкінець учасниці маршу розгорнули український прапор у Саді Лодхі, щоб продемонструвати солідарність з рідною країною.

Такі мирні заходи українців Індії на підтримку своєї Батьківщини нехай і повільно, але таки будять свідомість людей. Це і цілі спільноти, і окремі особистості. Так, зі свічками на марш «Моліться за Україну, моліться за мир» вийшли індійські лікарі та студенти медичного факультету Next Learning Center в Делі. Представники Далай-лами перед приміщенням Посольства України в Індії вшанували пам’ять безневинних жертв російської агресії в Україні, відслуживши молебень. П`ятнадцятирічний індійський студент Теджас Равішанкар розробив додаток для українських біженців. А незнайома індійська жінка просто підійшла до українців, які стояли біля Стіни Пам’яті, щоб попросити вибачення: «Вибачте. Мені дуже соромно. За те, що наша країна у тяжкий для вас час не підтримала Україну…».

Стіна пам`яті, куди приходять українці та всі небайдужі вшанувати жертв війни в Україні

Такі факти свідчать, що українцям Індії таки вдається протидіяти московській пропаганді, а, отже, є надія, що невдовзі і ця країна підтримає Україну в боротьбі за мир на землі.

ДЖЕРЕЛО

Сторінка Марини Акрам у фейсбуці https://www.facebook.com/maryna1A