Спільна біда – війна з російською федерацією, ще сильніше об’єднала українців в усьому світі, змусила їх переглянути колишні пріоритети та згуртуватися задля перемоги над ворогом. Тому вже 22 квітня 2022 р. у місті Тампере було урочисто відкрито перший у Фінляндії «Український Дім». Тепер тут збираються наші співвітчизники, щоб спілкуватися, ділитися своїми історіями, обмінюватися потрібною інформацією, займатися волонтерством та збором гуманітарної допомоги для потреб України. Зичимо вам, дорогі українці Фінляндії, процвітання та досягнення поставлених цілей і мети. Разом – до перемоги!

Щосуботи, починаючи від 24 лютого, українці Фінляндії проводять масові акції та демонстрації, аби підтримати Україну і висловити протест проти непоправних злочинів російської федерації на території нашої держави. До мітингарів активно долучаються вимушені переселенці з України та тисячі громадян Фінляндії.

Люди виходять на центральні вулиці своїх міст із вимогами припинити війну, закликами закрити небо над Україною, підтримати нашу державу і таким чином зберегти мир у Європі. Вони несуть у руках синьо-жовті прапори, плакати з антивоєнними лозунгами українською, англійською та фінською мовами, вигукують «Слава Україні! Героям Слава!», «Stop russia, stop war!», «putin – alas, venäjä – ulos!», запалюють свічки у пам’ять про померлих та закатованих українців.

Своїми діями учасники цих масштабних акцій прагнуть звернути увагу не лише фінської влади, а й усього світу на війну в Україні, засудити нелюдяні злочини російських військових, змусити уряди різних країн реагувати, чинити тиск на російську економіку, припиняти дипломатичні відносини з росією, надавати Україні гуманітарну, фінансову, військову допомогу.

Значну підтримку Україні й різноманітну допомогу для вимушено переселених осіб надають наші співвітчизники з Товариства українців у Фінляндії. Зокрема, вони організували Центр Допомоги Українцям, у якому біженці можуть отримати психологічну, консультаційну чи матеріальну допомогу. У Центрі їм надають усю необхідну юридичну інформацію про вимоги до проживання та отримання соціальної допомоги у Фінляндії, сприяють із пошуком житла, закладів освіти та роботи, створюють групи підтримки для різних категорій переселенців, організовують корисні семінари та ін.

Також Товариство українців у Фінляндії разом із нашими новоприбулими співвітчизниками та небайдужими фінами регулярно збирає кошти й відправляє в Україну гуманітарну допомогу.

Не залишаються осторонь, а активно долучаються до підтримки України фінська спортивна та мистецька спільноти. Так, футбольний клуб Tampere-Viipuri Ilves-Kissat запрошує усіх українців безкоштовно переглядати матчі команди у сезоні 2022 року. Працівники культури організовують благодійні покази фільмів. Музиканти дають благодійні концерти, на яких виконують музичні твори українських та фінських композиторів, а зібрані кошти перераховують на гуманітарну допомогу Україні. Такі концерти, за ініціативи Товариства українців у Фінляндії, вже пройшли 9 березня (разом із Hatsolo), 23 квітня та 30 квітня 2022 р. (разом із Taideyliopiston Sibelius-Akatemia). Лише на останній події за продаж квитків вдалося зібрати понад 1300 євро. Посол України у Фінляндії Ольга Діброва, яка відвідала концерт, подякувала фінському народові за його солідарність з Україною.

Джерела:

Товариство українців у Фінляндії: https://ukrainians.fi/uk/

Ukrainians of Tampere // https://www.facebook.com/uatampere