Через вторгнення окупантів на територію України на захист Батьківщини стало все українство, а разом із ним увесь цивілізований світ. Духовно зараз  пліч-о-пліч із нами й українці далекої екзотичної Австралії. Мітинги на підтримку України відбулися в багатьох містах країни.

Джерело: YouTube канал Serge Semenoff

Найбагатолюднішими були акції у Канберрі, Сіднеї та Мельбурні, зокрема на марш за Україну вийшло понад 10000 людей.

Джерело: Twitter сторінка 10 News First Melbourne

Разом з українськими громадами Австралії про свою позицію – солідарність з Україною та засудження дій путінської орди –  заявили й представники багатьох національностей, які проживають в Австралії, й самі австралійці, включно із посадовцями найвищого рангу та керівництвом країни. Зокрема, прем`єр-міністр Австралії Скотт Моррісон (Scott Morrison (ScoMo)), окрім того, що як політик працює над налагодженням механізмів постійної підтримки України, ще й як небайдужа людина молиться разом із дружиною в українській церкві Святого Андрія в Лідкомбі за мир на українській землі.

Джерело: Facebook сторінка Scott Morrison (ScoMo)

Бажання допомогти Україні в надскладний час об`єднало багатьох людей. І кожен на своєму місті робить те, що посильно. Так, українська танцювальна студія «Легенда» (Lehenda Ukrainian Dance Company), заручившись підтримкою австралійців, виступила з драматичним перформансом «Колодязь» на площі Федерацій в центрі Мельбурна. Ця акція була організована для того, щоб показати втрати України та донести до австралійського уряду  звернення громадян щодо захисту повітряного простору України від окупантської авіації.

Українці Австралії злагоджено працюють, маючи підтримку від влади країни та авторитетних провідників у своїх рядах, зокрема таких як Стефан Романів. Як віцепрезидент Світового Конґресу Українців та виконавчий директор організації «Community language in Australia» (яка відповідає за вивчення іноземних мов і збереження культур), Стефан Романів лобіює інтереси України в іноземних урядах, кажучи, що «якщо наші уряди триматимуться твердої позиції, то у росії буде менше нагоди діяти».

Джерело: Facebook сторінка Stefan Romaniw

Окрім цього, Стефан Романів як багаторічний голова української громади у Вікторії, очільник Союзу українських організацій в Австралії, у різні часи – керівник української братської школи та шкільної ради, заступник голови Світової управи Спілки української молоді СУМ, активно працює, максимально залучаючи і українців Австралії, і всіх небайдужих до дій на підтримку України.

Джерело: Facebook сторінка Stefan Romaniw

Ніхто не залишається байдужим, навіть діти. Учні української школи (Ukrainian Community School) в місті Нобл Парк  разом зі своїми батьками та вчителями виготовили гігантський український прапор, чим привернули увагу багатьох небайдужих людей. До прикладу, зі словами «я не можу дивитися, як руйнують вашу країну, і хочу, щоб ваша армія була сильною» австралієць Ніл, який прийшов до школи зі своїми трьома дітьми, пожертвував кошти для потреб української армії.

Джерело: Facebook сторінка Nataliya Poshyvaylo-Towler

Можна лише уявити, яке сильне враження справили на австралійців підсвічені кольорами українського прапора головні споруди країни та яким є рівень емпатії до України, якщо й австралійські діти віддають власні заощадження та пишуть емоційні листи-звернення на підтримку нашої країни.

Джерело: Facebook сторінка Stefan Romaniw

А ще до щему в серці зворушує готовність українців повертатися з Австралії до України, щоб віч-на-віч зустрітися з ворогом і наблизити день перемоги України.

Для публікації використано матеріали зі сторінок: