У Греції відбулися численні акції за участі української діаспори під назвою «Όχι στον πολεμο» («Ні війні»). Учасниками заходу також стали сотні громадян: представники грецької місцевої влади, юристи, науковці, молодь, журналісти, службовці, пенсіонери, бізнесмени. Вони вимагають:

«Руки геть від України! Ми рішучі, ми проти агресії! Ні війні в Україні! Стоїмо кожний день! За батьків, за дітей, рідних і друзів, за захисників, за Батьківщину!».

Не тільки словом, а й ділом діаспоряни підтримують Україну. Вони гуртуються для допомоги та сортування гуманітарної допомоги в Україну. Їхніми зусиллями зібрали близько 500 тонн гуманітарної допомоги: медикаменти, харчі, засоби гігієни, ковдри, спальні мішки, ковдри, товари для дітей.

Вражає активізм митців! Це лише підтверджує, що вони культурний рушій суспільства. Зокрема, в Афінах відбулася фотовиставка під назвою «Війна, яка ніколи не мала б статися», організована Посольством спільно з муніципалітетом Афін. На вулиці протягом місяця містяни можуть побачити 57 фотографій українських та світових фотожурналістів, а також звичайних людей, які зафіксували докази воєнних злочинів і звірств, скоєних російською федерацією в Україні:

«Ця виставка, як і війна в Україні, ніколи не мала б бути. Але сьогодні через ці фотографії передають драматизм, безвихідь і жах, які зараз є реаліями колись квітучих українських міст України. Греки та гості міста відчують себе ближче до України, будуть ближче до нас».

Також українська мисткиня Наталія Скиба організувала благодійний майстер-клас зі створення картин із шерсті та сухоцвіту, який Наталія збирала в Україні й привезла з собою до Греції, а зібрані кошти будуть направлені для придбання харчів та канцелярських приладів для дітей в Україні.

А чарівне музичне тріо Дж. Гайтані (La Violinistar), А. І. Мотохаші та І. Сідерісі виконували композиції Мирослава Скорика під час благодійного концерту, організованого Сергієм Шутенком, Повноважним Послом України в Греції.

Цікаво,  що українські пасхальні писанки та лялька ручної роботи у вишиванці прикрашають кабінет Президента Греції Катерини Сакелларопулу. Тож і грецька влада не стоїть осторонь, а планує долучитися до відновлення Одеси після закінчення війни з Росією. Про таке заявив очільник Міністерства закордонних справ Греції Нікос Дендіас:

«…навіть за димом сьогоднішніх бомб ясно, що Одесу чекає світле майбутнє. Єдине, що я можу сказати зараз у ці важкі часи, це те, що ми будемо частиною цього майбутнього, допомагаючи вам реконструювати це місто й робити його ще красивішим, ще кращим».

Зазначимо, що Одеса відіграє важливу роль в історії самої Греції. Н. Дендіас зазначив, що нещодавно відвідав “Філікі Етерії” – місце, де зародилася таємна організація, яка розпочала грецьку революцію (1821-1829 рр.). Він зворушений, що будівля залишилася неушкодженою, а речі тримають у безпеці.

Натомість зараз патріотичний дух українців піднімають синьо-жовті стяги, які майоріють на найвизначніших будинках по всій Греції.

Дякуємо за допомогу й підтримку. Разом до перемоги! Слава Україні!

Список використаних джерел:

  1. https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic-1474484016097476/
  2. https://www.facebook.com/Consulete.of.Ukraine.in.Thessaloniki
  3. https://lb.ua/culture/2022/04/04/512226_gretsiya_hoche_dopomogti_vidnovlenni.html
  4. https://armyinform.com.ua/2022/03/20/do-ukrayiny-nadijshlo-14-tonn-gumanitarnoyi-dopomogy-z-grecziyi/