17 листопада 2022 р. у Міжнародний день студента Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” організував і провів зустріч-діалог академічної спільноти Львівської політехніки з Оксаною Маркаровою, Надзвичайним і Повноважним Послом України у США, на тему «Україна – США: дипломатія в час війни». 

Відкриваючи подію, модераторка Ірина Ключковська передусім виокремила Збройні сили України, адже «завдяки їхнім зусиллям ми маємо змогу проводити зустрічі у стінах одного з найстаріших та найрейтинговіших університетів України, як-от із Послом стратегічно важливої для нас держави». Директорка МІОКу також висловила вдячність Надзвичайному і Повноважному Послові України в США, за цю унікальну нагоду поспілкуватися з людиною, яка має свою блискучу історію успіху і є прикладом бездоганного професійного виконання своїх обов’язків на дипломатичному фронті.

У вітальному слові Юрій Бобало, Ректор Львівської політехніки, наголосив: «США довели, що є надійним стратегічним союзником і партнером у нашій боротьбі за свободу. І велика роль у здобутті цієї підтримки України у світі належить саме дипломатії. Ця робота є складною, проте вкрай необхідною у час потрясінь, аби нас почули, зрозуміли та допомогли нам. І ми дякуємо Вам за титанічні зусилля, яких докладаєте Ви особисто та Ваша команда з Посольства України, аби діалог між Україною та США розвивався на усіх рівнях. Ваша зустріч із львівськими політехніками є важливою студентам, для яких ви є прикладом професійного успіху, а також для усіх нас. Адже це допоможе глибше зрозуміти роботу української дипломатії в умовах війни заради нашої перемоги».

Пані Посол розпочала звернення до академічної спільноти Львівської політехніки з приємної згадки про те, що її мама була випускницею цього навчального закладу. Відтак гостя розповіла про пріоритети роботи Посольства України в США, поділилася спостереженнями про еволюцію політичної, експертної та громадської думки в США після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. 

Під час діалогів учасники почули думку Оксани Маркарової щодо тонкощів дипломатичної роботи Надзвичайного і Повноважного Посла України в США, особливості комунікації із владними, бізнесовими та освітніми структурами в умовах війни, а також розповіла про виклики і вимоги, які ставить перед молоддю сьогодення.

Оксана Маркарова подякувала Ірині Ключковській та МІОКу за важливий внесок у розбудову відносин з українською громадою у світі та США зокрема, бо ж, як наголосила пані Посол, «українська діаспора сьогодні є надійним партнером Посольства у просуванні національних інтересів України». 

Окрім того, учасників заходу цікавили запитання про позицію США як ключової країни НАТО в контексті інциденту, пов’язаного з падінням ракет у Польщі, що стався буквально напередодні цієї зустрічі; перші кроки, дії та години роботи пані Амбасадорки після початку повномасштабної агресії росії; вплив виборів у США на поставки зброї Україні. Окремо учасники зустрічі торкнулися проблеми енергетичної галузі. Так, проф. Андрій Лозинський, директор Інституту енергетики та систем керування Львівської політехніки, загострив увагу на необхідності розпочати додаткові курси з інноваційних технологій для українських енергетиків і висловив готовність із боку Львівської політехніки стати партнером такої ініціативи. 

Отож зустріч видалася мотиваційною і для студентів, і для викладачів. Вона утвердила громаду в думці, що перемога України в російсько-українській війні залежить від кожного з нас і нашої праці, де б кожен із нас не був. 

Відео з події можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/MIOK.LVIV.UA/videos/661087195550015