18 жовтня 2007 року українці з Канади п. Даніель Стоділка та п. Христина Цурковська презентували для громадськості Львова в Палаці Потоцьких документальний фільм «Відродження королівства: скарби Галичини» (автор Петро Бейгер, продюсер  Даніель Стоділка)

Запланована також презентація документального фільму у Національному університеті «Львівська політехніка» для студентів та професорсько-викладацького складу.

На думку Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» створення фільму, який адресований в першу чергу для аудиторії зарубіжжя – це вагомий внесок у справу утвердження позитивного образу нашої Держави у світі.

Працівники МІОК висловлюють щиру вдячність п.Христині Цурковській – ініціатору створення фільму та продюсеру Даніель Стоділці та авторському колективу за добру і потрібну справу для України, яка відкриває для світу духовні скарби, історичну велич, мистецьке багатство нашого рідного краю – Львова та Галичини.

В обговоренні фільму взяли участь і працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» п.І. Калинець та п.І.Ключковська.

Культурна історія України залишається невідкритим скарбом для міжнародної спільноти. Українську історію часто ігнорували або приховували у спотворених оповіданнях авторів колишніх імперій. Здобуття Україною незалежності відкрило доступ до різних джерел, що й дозволило по-новому показати всю палітру української історичної спадщини.

Фільм «Відродження королівства: скарби Галичини» відкриває широкому загалу одне з легендарних міст Центральної Європи. Leopoli, Lemberg, Lwow, Lvov, a тепер Львів є казковим містом, що стоїть на перетині культур і відоме нам як Civitas Leoni або місто Лева. Ця назва була дарована місту на честь його першого руського середньовічного господаря князя Лева. Львів є столицею легендарного князівства Галичини, чиї архітектурні пам’ятки та мистецькі скарби вишукано поєднують традиції візантійської та латинської естетики.

На Галичину сьогодні чекають нові виклики, оскільки вона лежить між Європейським Союзом, що розширяється, та тими країнами, які залишились сиротіти з іншого боку. Місто Львів пережило багато змін: було воно і княжим руським градом, і польським королівським містом, згодом перетворившись на столицю австрійської автономії, яка потім знову стала польським регіональним центром. Врешті, місто опинилося під владою спочатку німецької, а згодом і радянської імперії. Але національна пам’ять та громадянська свідомість львів’ян вистояли, тому місто залишилося серцем української ідентичності та центром європейських прагнень.

Наша робота представляє Львів, його феномен, його міфи, легенди та мистецькі досягнення. Історичне середовище, постійно змінюючись у цьому місті, було досить різноманітним, що сприяло розвитку філософії Львова, його готовності до нових викликів 21го століття. Цей процес створив захоплюючу спадщину, яку вперше буде представлено світу у нашому фільмі.

У фільмі використано як відновлені тексти давньої української музики, так і сучасні твори Мирослава Скорика, які будуть справжнім відкриттям для глядачів. Наш фільм, текст до якого англійською мовою читає Маггі Гуцуляк, а українською – Леся Бонковська, демонструє також значний внесок не лише українців, але і австрійців, вірмен, євреїв та поляків у культурну та мистецьку спадщину Галичини та усієї Європи. Інтерв’ю з кураторами музеїв, істориками та іконографами відкривають спокусливе відчуття місцевої ідентичної, esprit de clocher, їхній світогляд та приховані скарби, які дивом збереглися після багатьох лихоліть.

Цей фільм є не лише першою англомовною документальною роботою про Львів та Західну Україну, але і першим фільмом, продубльованим однією з основних європейських мов. Ідея фільму є свіжою та захоплюючою водночас. Ми також сподіваємось, що наша робота займе важливе місце серед світових доробків даного жанру.

Петро Бейгер, автор

Даніель Стоділка, продюсер