26 серпня 2009 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) відбулася зустріч з Оксаною Білозір, Народним депутатом України, Головою підкомітету з міжпарламентських зв’язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин.

Народний депутат ознайомила колектив зі своїм баченням розвитку співпраці держави Україна з українською діаспорою, висловила свої міркування щодо пріоритетних напрямів цієї взаємодії, зокрема торкнулася питання необхідності створення культурно-інформаційних центрів у країнах проживання наших співвітчизників як потужного джерела поширення знань про Україну та місця для спільнотного згуртування українців у зарубіжжі.

Відбулася конструктивна розмова та обмін думками щодо «четвертої хвилі» еміграції, нового явища, що виникло за роки незалежності України. Оксана Білозір як ініціатор створення МГО «Четверта хвиля», політичний діяч, який впродовж багатьох років працює з трудовими емігрантами, обізнана з їх проблемами, тривожиться їх долею та долею їх родин.

В ході розмови Оксана Білозір та Ірина Ключковська окремо торкнулися питання збереження української родини, найуразливішої ланки суспільства, яка зазнає впродовж останніх років значного руйнування.

Проте основний акцент було поставлено на обговоренні перспективи розвитку проекту «Діти емігрантів про себе», започаткованого МІОК.

З розумінням Оксана Білозір сприйняла також ініціативу МІОК щодо створення «Центрів реінтеграції» для наших людей, які повертаються з заробітків і потребують різносторонньої допомоги.

Директор МІОК Ірина Ключковська від імені колективу подякувала народному депутатові України Оксані Білозір за підтримку ініціативи МІОК та внесення проекту постанови Верховної Ради про парламентські слухання та за плідну результативну законотворчу роботу у парламенті України. Співрозмовники висловили сподівання на плідну співпрацю.