Зустріч о. Поточняка з працівниками Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою

          На початку лютого до нашої установи завітав о. Василь Поточняк з Італії – один із організаторів громадського життя української діяспори. Сам виходець із Турківського району, перебуваючи на навчанні в Римі, був свідком нужденного існування наших емігрантів по всій Італії.

          Розуміючи, що тільки церква може згуртувати розрізнених заробітчан, надати їм і пораду, і духовну підтримку, вирішив створити газету, що згодом переросла у журнал «До світла». Це була осінь 2001 р.- і видання відразу завоювало популярність. «Це наш часопис» – так сказала відразу українка в Римі. Так можуть тепер сказати десятки – десятки тисяч українок в Італії. Через журнал церкви змогла дійти до сердець своїх вірян, організувати їх не тільки у парафії, яких вже понад сотню, на різні акції (особливо на свято матері) по всій Італії та й на багато інших культурних заходів Будучи головним редактором «До світла», о. Поточняк зумів видати розкішну двотомну антологію творчості заробітчан «Світло на чужих стежках» (1 –ий том) і «Гавдеамус по – емігрантськи» у 2005 р. Останнім часом отець організував фотовиставку «Наші в Італії», яка була представлена в багатьох містах Івано – Франківщини. Зовсім недавно (2007) р. журналіст Ігор Лазоришин, який також був на заробітках в Італії, видав книжку «Помаранчевий вітер у Болоньї. Люди, хроніка подій і пережитого». До речі, о. В. Поточняк – тепер душпастир громади УГКЦ у цьому місті. Цей же автор надрукував брошурку «Прощення – вимір любові» про пішу прощу від Самбора до Зарваниці у серпні 2007 р., де були і українські заробітчани з Італії. Отець також як Пасторальний координатор українців греко – католиків в Італії 2001 – 2004 рр. був причетний до видання чудової книги заробітчанки Оксани Пронюк «Листи синові».

          о. Поточняк розповів і про цікавого художника Богдана Тимківа, що ілюстрував усі видання українців в Італії. Багато й інших цікавих речей, а то й трагічних, довідалися працівники МІОК під час зустрічі з цим невтомним душпастирем і патріотом, що справив на наших працівників якнайкраще враження.

          Справді, тільки така духовна особа може користуватися любов’ю серед знедолених наших краян за кордоном.

Газета «Україна» №2-3 (26-27) 2008 рік