Шевченківський Петербург Тетяни Лебединської

          Відома дослідниця життя і творчості Тараса Шевченка з Санкт-Петербургу, кандидат філософських наук, член Національної спілки письменників України – Тетяна Лебединська у Львові.

          Тетяна Лебединська приїжджає із Санкт-Петербургу до Львова на запрошення Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК), який впродовж двох років реалізовує проект «Відкриймо для України українську діаспору».

          «Ми хочемо ознайомити Львів’ян з тією великою роботою, яку проводять наші земляки в Росії, зокрема в Петербурзі, розбудовуючи духовну Україну поза її межами. Запросили ми п. Лебединську до нашого міста на Шевченківські дні. Адже Тетяна Лебединська знана не лише як активістка української громади Санкт-Петербурга, але й дослідниця петербурзького періоду Шевченка, автор низки книжок-довідників, серед яких «Шевченківські місця Санкт-Петербурга», «Санкт-Петербург і Україна» (2002), «Український некрополь Санкт-Петербурга» (2007). Вона – один із авторів унікальної виставки-фотопроекту «Український некрополь Санкт-Петербургу», яка відбулася у Національному музеї Тараса Шевченка у Києві у вересні минулого року» – коментує подію Ірина Ключковська, директор МІОК.

          Упродовж багатьох років Т. Лебединська разом з художником Петром Миколайовичем Тарасенком (він, до речі, теж виходець з України, народився біля Ніжина, а зараз працює в Морському музеї Санкт-Петербурга) розшукували, упорядковували і фотографували (одних тільки фотографій зібрано близько 400 – усі знімки робив Петро Миколайович) надгробки і місця поховання українців на різних кладовищах Санкт-Петербурга. Таким чином вдалося врятувати чимало могил.

          Це лише невеликий перелік добрих справ Тетяни Лебединської.

          У програмі перебування у Львові:

          – Презентація книжки Т. Лебединської «Український некрополь Санкт-Петербурга», 9 березня, Львівський палац мистецтв, вул. Коперніка, 17. Початок – 13. 00 год. Вхід вільний.

          – Доповідь «Шевченківський Петербург» на вечорі, присвяченому 194-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, 9 березня, Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Початок – 15. 00 год. Вхід за запрошеннями.

          – Доповідь «Шевченківський Петербург» на Літературно-мистецькому вечорі Національного університету «Львівська політехніка», 10 березня, Львівський будинок органної та камерної музики, вул. Степана Бандери, 8. Початок – 16.30 год. Вхід за запрошеннями.

          Інститут дякує адміністрації Львівського Палацу мистецтв та ресторану «Сім поросят» за надання спонсорської допомоги в організації візиту до Львова.

Газета «За вільну Україну» №9, 6 березня 2008 року.