Україна – квітка у вінку народів

          20 травня у Римі відбулося  „Свято народів”, у якому брала участь й українська громада. Його організували священики-місіонери Чину Отців Скалабрініанів у тісній співпраці із відділами „Карітас” та „Мігрантів”, вікаріату римської дієцезії а також іншими християнськими та громадськими організаціями.

          Це свято проводиться 16 рік і є подією одночасно духовною та святковою, яка має на меті ознайомити із духовністю та культурою різних народів, що проживають у Вічному місті.

          Почалося свято урочистою Святою Літургією, у якій разом із тридцятьма іншими хорами, брав участь і вирізнився майстерністю виконання хор парафії святих Сергія і Вакха.

          На площі перед базилікою Святого Івана Латеранського розгорнулися 55 стендів, які представляли народів світу. Кожен народ приніс найкраще, а стараннями наших волонтерів Україну також гідно репрезентували у цьому вінку народів. Спеціально до свята Маріанна Сороневич та Ольга Єзерська виготовили чотири ілюстровані буклети, що італійською мовою розповідають про культуру і кухню, ведуть у подорож історією та містами України. А о. Адріан Цькуй підготував буклет про історію української церкви.

          Вони мали успіх не лише у гостей свята різних національностей, але і у наших краян, які брали по кілька примірників, щоб познайомити своїх роботодавців з історичним та культурним багатством України. За сприяння Товариства «Свята Софія» в українському відділенні свята були виставлені скарби нашої культури: писанки вишивка, різьблені вироби із дерева, крім того свої вишиті роботи презентувала Оксана Слободян. Відбулася й виставка італійського фотохудожника-документаліста Луки Сінеркіа, яка розповідала про найважливіші моменти із життя української громади у Римі.

          Народи-учасники цього свята представляли свою країну і кулінарним мистецтвом. Крученики, тушену капусту, грибну юшку приготували українські кулінари.

          Під час свята відбувся концерт самодіяльних фольклорних колективів з усього світу, в якому Україну з успіхом представляли танці дітей української школи при базиліці Свята Софія. Вразив присутніх професійним барвистим танком гурт „Перлина”.

Маріанна СОРОНЕВИЧ, Головний редактор „Української газети в Італії”