Прес-реліз

          13-14 жовтня у місті Валенсія, Іспанія, відбувався Перший Європейський форум українських видавців і журналістів, що його організували Асоціація українців в Іспанії, член Федерації українських асоціацій і газета “Українець”, яку розповсюджують в Іспанії, Італії, Португалії та в Україні.

          У роботі зібрання взяли участь представники засобів масової інформації та громадських організацій з України, Іспанії, Італії, Німеччини, Австрії, а також Дмитро Павличко, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради, Оксана Дякун, секретар Посольства України в Іспанії, Хосе Вінсенте Састре Гарсія, директор Національного інституту інвестицій у соціальні відносини, Лучано Трапанезе, редактор газети “EMEIS”, заступник головного редактора газети “Otto pagine”, співредактор української сторінки в газеті “Otto pagine”.

          Підтримку Форуму висловили Аскольд Лозинський, президент Світового Конгресу Українців, Віктор Педенко, генеральний секретар СКУ, Ярослава Хортяні, президент Європейського Конгресу Українців, Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”, Олекса Семененко, редактор газети “Українська думка”, Англія, Марія Дец, голова Спілки українців Португалії, редактори багатьох ЗМІ з України та світу.

          Учасники Форуму обговорили питання співпраці україномовних ЗМІ, які видають за кордоном, і зазначили, що нині існує гостра необхідність створення загальноєвропейського часопису для української трудової еміграції 1990-х років, яка, за різними даними, становить від одного до трьох мільйонів осіб.

          Окрім того, розглянули питання співпраці ЗМІ з українськими державними інституціями та громадськими організаціями. Учасники обговорили недоліки українського виборчого законодавства та проведення виборів за кордоном і наголосили, що державна політика, спрямована на підтримку українців та українських громадських організацій за кордоном, є недосконалою. Держава зобов’язана надавати своїм громадянам за кордоном більшу інформаційну та фінансову допомогу.

          За підсумками обговорення організатори Форуму скерують листи до відповідних українських державних інституцій, окрім того, заплановано зустрічі з їхніми керівниками в Україні.

          Після закінчення заходу ухвалили резолюцію, текст якої подаємо нижче.

Резолюція
Першого Європейського форуму українських видавців і журналістів
м. Валенсія, Іспанія, 14 жовтня 2007 р.

          Ми, учасники Першого Європейського форуму українських видавців і журналістів, вітаємо Президента України Віктора Ющенка та всі демократичні сили з перемогою на позачергових виборах до Верховної Ради 30 вересня 2007 р. Підтримуємо політику глави Української держави, спрямовану на інтеграцію України до Європейського Союзу, входження до НАТО й прагнемо долучитися до цього процесу.

          Зважаючи на це, учасники Першого Європейського форуму українських видавців і журналістів ухвалили:

          1. Підтримати ідею організаторів Форуму щодо створення загальноєвропейської україномовної газети.

          2. Метою газети має бути підтримка євроінтеграційних процесів України, інформування про культурні надбання та духовні цінності українського народу різними мовами, об’єднання та підтримка зв’язків між українськими громадами в Європі.

          3. Залучення до організації створення газети видавців і редакторів діючих україномовних видань за кордоном.

          4. Звернутися до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ, Світового Конгресу Українців, Європейського Конгресу Українців, Української Всесвітньої Координаційної Ради з проханням підтримати ідею створення загальноєвропейського українського часопису, передбачити його фінансування в бюджетах на 2008 рік та в наявних національних програмах щодо підтримки закордонного українства.