Вшанували українського діяча у Данії
Нагорода — за подвижницьку працю. Вітаємо!

          Радісна, приємна звістка цими днями надійшла в редакцію про те, що Указом Президента України Віктора Ющенка за № 33 від 2008 року про відзначення Державними нагородами України громадян, які живуть за межами України і які самовіддано працюють для підвищення її іміджу в світі, нагороджено першим серед сорока інших — голову української діаспори в Королівстві Данія, голову Антибольшевицького Блоку Народів Скандинавії та члена Проводу ОУН-УПА у Скандинавії Петра КУЗЬМУ-БАЛИЦЬКОГО орденом «За заслуги» III ступеня.

          В українській амбасаді в Копенгагені на урочистому прийнятті за участю всього дипло-матичного корпусу панові Петрові було вручено це повідомлення і величезний букет квітів.

          Будучи людиною скромною, пан Петро неодноразово відмовлявся від присвоєння йому звання Героя України, вважаючи, що справжніми Героями України є провідники — Степан Бандера, Ярослав Отецько, Євген Коновалець, Августин Волошин та інші. Читачі нашого часопису (і не тільки вони) уже добре знають цього полум’яного патріота, який не вважає свою працю героїчною, хоч насправді вона такою є. Петро Кузьма-Балицький сімдесят років (а у квітні йому виповниться 85 літ) дбає про Україну та її престиж у світі, добре розуміючи, що його Батьківщина потребує не слів, а дієвої праці за будь-яких обставин.

          Живучи далеко від України, пан Петро допоміг звести церкву у своєму рідному селі Плесківцях Зборівського району на Тернопільщині, побудувати пам’ятник борцям за волю України, які загинули від рук енкаведистів 27 червня 1941 р. в селі Воробіївці, що на Зборівщині, Будинок інваліда у Моршині… На його кошти зведено погруддя Ярослава Стецька у Тернополі…

          За 48 років життя за кордоном наш земляк організував тисячі маніфестацій, пікетів, акцій протесту, захищаючи Україну та інші поневолені Москвою народи від імперської сваволі.

          Історичною подією свого життя пан Балицький вважає свій перший вихід на демонстрацію 15 жовтня 1960 року, коли він стояв перед посольством колишнього Радянського Союзу в Данії з транспарантом; «Україна бореться! Ми переможемо російський імперіалізм! Хай живе революція! Вічна слава провідникові С. Бандері та ОУН-УПА!»

          Віддати себе для України, для боротьби за свободу усіх поневолених народів — це гасло і стало основою, сенсом життя Петра Кузьми-Балицького. Та Батьківщина не могла не оцінити звитяжну працю патріота-подвижника, одного з тих, для кого Україна — понад усе. Як вважає сам пан Петро, це визнання усіх борців визвольних змагань, які боролись за незалежність рідної землі.

Зоряна Нагірняк