ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
01008. м. Київ-8, вул. М. Грушевського. 5. тел./факс: 255-49-02

Учасникам Другої Міжнародної
Науково-практичної Конференції
“Діаспора як чинник утвердження
держави України у міжнародній
спільноті. Українська діаспора у
світовій цивілізації”

Шановні друзі!

          Вже вдруге до міста Лева збираються представники української громади з усіх “усюд” для обміну думками та визначення шляхів більш тісної взаємодії між Україною та її дітьми, розпорошеними по світу. Сам факт проведення Другої конференції свідчить про те, що робота, започаткована у березні 2006 року, набуває ознак постійності. І не тільки співробітники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” усвідомили те, що працювати із закордонним українством необхідно кожного дня. Свідченням того – широке представництво та панорама питань, які у своїх виступах, доповідях, інформаціях розкриватимуть учасники конференції.

          Хочемо висловити впевненість у тому, що результати Ваших дискусій та обговорень стануть у нагоді органам як виконавчої, так і законодавчої влади України. Зокрема, Ваші думки стосовно реалізації Концепції державної політики України щодо зарубіжного українства.

          Сьогодні важко переоцінити важливість участі зарубіжних українських громад у створенні міжнародного позитивного іміджу України та лобіюванні національних інтересів нашої держави у своїх країнах. Проте така діяльність вимагає реальної допомоги держави українським громадам за кордоном, виходячи з наших сьогоднішніх можливостей. І в першу чергу, це стосується допомоги державних і громадських організацій України представникам так званої “четвертої хвилі” еміграції з України, налагодження співпраці з їхніми новоутвореними громадянськими об’єднаннями. Надзвичайно важливим залишається запровадження системи тотального правового захисту громадян України, які перебувають сьогодні на заробітках в 50 з лишком країнах.

          Закликаємо усіх учасників форуму, а через них – увесь закордонний український світ підтримати усі ті демократичні процеси, що відбуваються в Україні. Адже сьогодні ми усі є свідками та учасниками складних та життєво важливих перетворень у житті молодої за історичним віком держави.

          Бажаю усім успішної роботи в ім’я України.

          Будуймо разом Демократичну Державу в Україні

Голова Комітету

Ігор Шаров