ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ


Учасникам Конгресу «Діаспора, як чинник
утвердження держави Україна
в міжнародній спільноті»

Шановні учасники Конгресу! Дорогі Українці!

          Дозвольте висловити вам найщиріші вітання з нагоди відкриття Міжнародного Конгресу «Діаспора, як чинник утвердження держави Україна в міжнародній спільноті».

          Цей форум, що об’єднує наших співвітчизників з усього світу, ще раз засвідчує: українці – єдина нація, і жодні кордони не можуть розділити нас, якщо у нас єдине серце, одна думка і одне прагнення – жити, працювати для процвітання нашої спільної Батьківщини.

          Україна прокладає свій шлях у спільне європейське майбутнє. І для досягнення цієї мети, реалізації ідеалів багатьох поколінь українців необхідні спільні зусилля цілої нації. Ми повинні показати, що Україна – не задвірки Європи, що Україна – це держава, що розмовляє багатьма мовами. Тут живуть освічені люди і це неймовірно великий ринок.

          І це країна, яка має єдність у питанні євроінтеграційного розвитку.

          Україна високо цінує самовіддану працю закордонних українців для утвердження України у світовому співтоваристві. У свою чергу, зусилля владних структур України, спрямовані на підтримку закордонного українства, прав українців у будь-якому куточку світу на вивчення рідної мови, плекання звичаїв і загалом самовизначення як нації.

          Сьогоднішнє велелюдне зібрання – свідчення вашої великої праці на ниві об’єднання українців усього світу, адже ви взяли на себе велику місію – будувати мости від серця до серця, долаючи відстані і кордони, щоб кожен українець у всьому світі міг відчути себе частинкою єдиної нації.

          Бажаю Вам, дорогі друзі, плідної праці, творчої наснаги і нових звершень для розбудови нашого спільного дому, процвітання і добробуту нашої Батьківщини.

Арсеній Яценюк