Президент України

Організаторам, учасникам та гостям
Міжнародного конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті»

Шановні учасники Конгресу! Дорогі українці!

          Вітаю вас із відкриттям Міжнародного конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті».

          Цей форум, що об’єднує українців з усього світу, ще раз доводить: ми – єдиний народ. Жодні кордони не можуть розділити нас, бо ми маємо одне серце, одну думку та одне прагнення – жити і працювати для процвітання України.

          Високо ціную вагомий внесок кожного закордонного українця у зміцнення міжнародного авторитету нашої держави. Глибоко вдячний за те, що доносите до світової спільноти правду про страшний Голодомор 1932-1933 років в Україні.

          Звертаюся до всіх учасників конгресу об’єднати зусилля задля відновлення історичної правди, заради вшанування невинних жертв сталінізму й убезпечення людства від будь-яких людиноненависницьких злочинів.

          Українська держава через 75 років розтерзаної пам’яті і забуття робитиме все, щоб Україна пам’ятала, а світ визнав Голодомор актом геноциду проти українського народу.

          Висловлюю щиру вдячність організаторам цього поважного форуму – Міжнародному інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» за велику працю на ниві об’єднання українців усього світу. Будуючи мости від серця до серця, долаючи відстані і кордони, ви даєте змогу кожному українцю, де б він не жив, відчувати себе невід’ємною часткою нашого великого народу.

          Бажаю всім плідної праці, творчої наснаги і нових звершень для розбудови нашого спільного дому, процвітання і добробуту нашої нації.

Слава Україні!

 

Віктор ЮЩЕНКО