Японський бандурист з візитом до Міжнародного інституту…

У приміщенні Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” відбулася зустріч з дивовижним митцем – бандуристом Чарлі Сакума Сюіці, походженням з  далекої Японії, який сьогодні проживає у місті Едмонтоні, провінція Альберта у Канаді.

Саме через зв’язки з українською діаспорою Канади Чарлі Сакума захопився українськими танцями та грою на бандурі. Українська бандура стала метою його життя: сьогодні Чарлі Сакума продовжує своє навчання у Львівській музичній академії імені Миколи Лисенка та Львівській музичній спеціалізованій школі-інтернат імені Соломії Крушельницької. Чарлі Сакума настільки закохався в українське мистецтво і культуру, що називає себе українським прізвищем Сакумачук. Симпатик  української культури мріє про професійну кар’єру бандуриста.

Вперше він почув про Україну, коли йому було вже за тридцять. У цей час Сюіці з Японії вже переїхав жити до Канади і працював там кухарем у Японському ресторані.

Побувавши на Україні він вирішив навчитися грати на бандурі і йому це було не найскладніше, бо вже на той момент вмів грати на гітарі та на струнному японському інструменті шямісені. Вже 8 років Він займається грою на бандурі. Справжній український дух, заради якого приїхав в Україну, відчув лише у Львові. Тут він забрав на фабриці «Трембіта» замовлені Інтернетом бандури, бо лише у Львові роблять заготовки для пластмасових нігтів, щоб ними вдаряти по струнах. Розповів, що такі барвисті національні костюми, народні танці та бандура – інструмент, якому немає аналогу в цілому світі, раз і назавжди полонили його душу.

Сьогодні Чарлі Сюіці є активним популяризатором української ідеї у світі і тим містком, який зв’язує Україну з нечисельною, але надзвичайно патріотичною й дієвою українською діаспорою Японії.

На зустрічі прозвучала гра на бандурі, а також відбулася дискусія між працівниками Інституту та цікавим митцем далекого зарубіжжя.