Президент України


Учасникам III Міжнародного конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє»

Дорогі співвітчизники!

Вітаю вас з відкриттям міжнародного конгресу, користаюсь цією нагодою, щоб донести слова найбільшої пошани кожному українцеві,, який не полишає зв’язку з рідною землею.

Українці, які волею долі опинились на чужині, не раз доводили, що є істинними оборонцями української справи. В умовах бездержавності ви плекали українські традиції і берегли все, що пов’язане з Україною.

Виклики сьогодення, зокрема, світова економічна криза, яка відбивається на долі кожного українця, вимагає від українського народу нових активних консолідованих дій. Зміцнення української держави має стати головною метою такої консолідації.

З нашого боку для цього є необхідна передумова – нинішня владна команда в Україні – Президент, Уряд і правляча парламентська коаліція діють злагоджено й ефективно.

Перед нами стоїть складне й відповідальне завдання – домогтися економічної і політичної стабільності в розбудові країни не для влади, а для людей, Вже маємо перші позитивні тенденції в економіці.

Питання, щодо яких на сьогодні ще немає спільної точки зору, будуть спокійно й неупереджено вивчатись й обговорюватись за участю не політиків, а фахівців.

Я підтверджую, що в Україні державною мовою буде українська. В цій сфері ми будемо вдаватися до особливо ретельно зважених рішень.

Хочу запевнити, що суворе дотримання основних прав і свобод людини й громадянина перебуватиме під моїм постійним особистим контролем. Вживаються заходи щодо створення суспільного радіо і телебачення. Як Президент України я гарантуватиму професійну свободу представників ЗМІ.

Україна реалізує своє прагнення щодо членства в ЄС, щодо побудови сильної, процвітаючої, конкурентоспроможної на світових ринках держави.

Україна е і буде суверенною незалежною державою з власним баченням свого майбутнього та з власним внутрішнім і зовнішньополітичним курсом.

Нова українська влада налаштована на діалог, на відкритість, на пошук національної злагоди у ставленні до найважливіших, найскладніших проблем. На часі не протистояння, яке підриває авторитет України в світі, а вироблення в процесі діалогу спільної позиції та її реалізація.

Як гарант суверенності вибору українським народом свого шляху розвитку я подаю руку кожному нашому побратимові за кордоном, налаштованому конструктивно в ставленні до нашої держави.

Українська держава буде всіляко сприяти налагодженню тісної взаємодії українців усього світу зі своєю історичною Батьківщиною. Така взаємодія водночас має бути прагматичною, націленою на досягнення спільної мети.

Одним з викликів, які стоять перед нами, не залишити напризволяще тих громадян України, які виїхали за кордон тимчасово. Кожен українець у разі потреби повинен реалізувати право на підтримку з боку своєї держави.

У зв’язку з цим звертаю увагу об’єднань закордонних українців на важливість цієї справи. Ті наші громадяни, які важкою працею заробляють собі на життя за межами країни, особливо потребують допомоги від їхніх етнічних побратимів, організації яких за кордоном мають здобутки, авторитет і пошану.

Вірю у Вашу здатність до згуртування, до солідаризації задля відстоювання українських національних інтересів. Очікую від кожного невтомної праці для України.

Щастя всім і добра!

 

Віктор ЯНУКОВИЧ