Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою виступив ініціатором та організатором проведення акції «День «Дня» у «Львівській політехніці», яка відбулася  17 листопада 2010 р.

Перебування головного редактора газети «День» розпочалося 17 листопада з візиту до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, де п.Лариса Івшина зустрілася з колективом МІОК. На цій зустрічі директор п.Ірина Ключковська зробила пропозицію пані Івшиній ввійти до Наглядової Ради проекту «Сад світового українства», до якої будуть також запрошені Євген Чолій, Богдан Гаврилишин, Ігор Калинець, Мирослав Маринович та Євген Сверстюк.

Так співпало, що акція газети «День» у Львові припала на Міжнародний день студента, що дало змогу студентам Політехніки отримати вітання від ректора Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала та головного редактора газети «День» Лариси Івшиної з нагоди свята та закладення таблиці на місці майбутнього пам’ятника студентові. Чудовою нагодою стало також для нашої почесної гості залишити разом з ректором автограф на гігантській вітальній листівці, яку придумали та створили студенти Львівської політехніки.

О 13.00 ректор та головний редактор газети «День» урочисто відкрили Фотовиставку «День-2010».

З вітальними словами до гостей фотовиставки звернулися представники місцевих органів влади, вищих і середніх учбових закладів Львова та області, громадських організацій та засобів масової інформації.

На відкритті фотовиставки відбулися вручення «інтелектуальних наборів» – річних передплат на газету «День» та книг з «Бібліотеки «Дня» – львівським школам та ВНЗ у рамках просвітницької акції «Дня» «Подарунок рідній школі».

На фотовиставці представлено близько 150 найкращих світлин від професіональних митців фотографії та аматорів-початківців, що стали переможцями XII Міжнародного фотоконкурсу газети «День». Головний жанровий напрям цього конкурсу – жива репортерська зйомка, яка має на меті показати «іншу» Україну, як її бачать крізь об’єктиви своїх телекамер допитливі фотомисливці – самобутню та суперечливу, незаангажовану та відкриту до спілкування.

Міжнародний фотоконкурс є масштабним соціальним проектом всеукраїнської газети «День», що проводиться щорічно з 1998 року. І на сьогодні в Україні він є визнаним законодавцем  високого рівня і гарного смаку в жанрі репортажної зйомки.

Кількість та географія представлених робіт з кожним роком збільшуються. Окрім традиційних тем конкурсу – «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», діє й окрема номінація «Світ очима дітей», до якої надсилають свої  роботи юні учасники до 18-ти років.

Кожен з відвідувачів фотовиставки, яка експонується у Львові до 26 листопада, зможе відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на його погляд, світлину. І за результатами глядацького голосування буде оголошено переможця від Львова.

О 14.00 відбулася читацька конференція для молоді, освітян та громадськості на тему: «Історія – розмова про майбутнє». До відкритої дискусії із головним редактором щоденної всеукраїнської газети «День» Ларисою Івшиною запрошувалися студенти,  педагоги вищих та середніх навчальних закладів, старшокласники, громадськість.  Усі учасники мали змогу усно чи письмово поставити питання, висловити власні погляди на гострі та «закриті» багато років історичні події, посперечатися щодо актуальних питань сьогодення. А також дізнатися більше про ексклюзивну серію книг під загальною назвою «Бібліотека газети «День», започатковану виданням. Найактивніші учасники отримали книги з  «Бібліотеки «Дня» у подарунок від головного редактора.

Перебіг дискусії висвітлений на сторінках газети «День» та в місцевих друкованих виданнях.

 


Відгуки про зустріч Лариси Івшиної з працівниками Міжнародного інституту, освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»


Чому для нас, працівників МІОК, такою важливою була зустріч з головним редактором газети «День», Ларисою Івшиною – гостею нашого інституту?  Мабуть тому, що  вважаємо це видання одним з найцікавіших, найактуальніших в Україні. Сама назва «ДЕНЬ», як  символ сьогодення, бурхливого, контроверсійного, наповненого подіями. День на противагу ночі і темряві, як символ світла для України і нас, українців.

Для нас газета «ДЕНЬ» – це дискусія, полеміка, роздум, критика. Газета «ДЕНЬ» – це наш університет і, зрештою,  газета «ДЕНЬ»  – це сучасність, минуле і майбутнє. Це майданчик для зустрічі і спілкування з фантастичними людьми і простір, на якому може звучати голос усіх нас в Україні і ще 20 мільйонів українців поза нею.

Для нас важливою була зустріч з Ларисою Івшиною, як з капітаном корабля, що впевнено веде свою команду бурхливим неспокійним морем України, формуючи світобачення мільйонів. Після зустрічі та розмови з нею люди міняються, усвідомлюючи свою важливість, роль і значення у житті нашого спільного Дому. Бо насправді українець – не «малий», а великий у своєму чині, у своїх діях  та у чесній праці.

Для мене, як для педагога,вагомим є також те, що  газета ставить ставку на молодь з чітким усвідомленням того, що вже завтра молоді люди зі студентської лави керуватимуть країною.

І на кінець, якби я формувала рейтинг найвпливовіших жінок України, то у ньому  Лариса Івшина посіла б одне з чільних місць, як особистість, яка зберігає,  формує, плекає нашу національну ідентичність. Творить Україну.

Ірина Ключковська,
директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка»

Розмова з пані Івшиною – це відкритий філософський діалог, який спонукає замислитись над сучасною українською дійсністю, над важливістю публічного слова як усного, так і друкованого на шпальтах газет, над його якістю, наповненістю змістом. Філософсько-історичним духом наповнена кожна сторінка газети «День». Не будучи науковим виданням, газета стала клубом інтелектуалів, для вступу у який непотрібні високі регалії, членські внески чи особливі заслуги. Лише ваше унікальне мислення, ваші конструктивні думки, ваш новий погляд на вирішення давно наболілих проблем. Викладені сьогодні у статті, вони вже завтра впливатимуть на суспільство.


Галина Шміло,
молодший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка»

Зустріч з Ларисою Івшиною в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» стала доброю нагодою для інтелектуальної розмови про сучасний стан українського суспільства, який не може не викликати занепокоєння не лише у професійних політологів, але й у кожного громадянина. Адже «День» – газета, яка активно звертається на своїх сторінках і до сучасних подій, і до нашої історії. Більше того: можна сказати, що новітня історія певною мірою твориться, викристалізовується на сторінках газети. Також у ході розмови ми змогли поговорити і про співпрацю газети з інститутом, зокрема щодо популяризації навчально-методичних видань, розроблених працівниками інституту для українознавчих осередків зарубіжжя – підручників і посібників з української мови як іноземної.

Олеся Палінська,
науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка»

Розмова з головним редактором газети «День» – Ларисою Івшиною викликала надзвичайно позитивні враження. Це людина, яка має здатність генерувати цікаві ідеї, критично мислити, об’єктивно аналізувати різні суспільні явища. Обговорення актуальних українських справ дало змогу оцінити важливість публічної дискусії про становлення громадянського суспільства.

Енергетика, потужний розум та дружня відкрита атмосфера дозволили отримати максимум інтелектуального задоволення. Зустріч стала приводом для роздумів про ціннісні орієнтири України.

Оксана Туркевич,
молодший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка»

Візит пані Лариси Івшиної до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою безперечно став подією, адже співпраця з газетою «День» є одним із пріоритетних напрямків роботи інституту. Одна справа бути знайомим із головним редактором заочно, читаючи газетні публікації чи переглядаючи виступи на телебаченні, інша справа, коли відбувається безпосереднє живе спілкування. Більш ніж за годину щирої і відвертої розмови вдалося поговорити про ряд важливих питань. Розгорнуті, глибоко філософські відповіді пані Лариси не могли не зробити враження. Дуже приємно, що Лариса Олексіївна схвально сприйняла ініціативи і пропозиції, які з’являлися в процесі розмови, дала цінні поради для авторів-початківців.

Богдан Сиванич,
фахівець Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка»

Після зустрічі з Ларисою Івшиною впевнена, що кожна стаття в газеті «День» є історично правдивою, цікавою та актуальною. Бо від редактора з таким філософським мисленням, твердими переконаннями, громадянською позицією та творчим баченням по-іншому і не може бути. Дякую Вам за Вашу працю!

Оля Пташник,
фахівець Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка»

Фото


{gallery}news/den:240:140:0:0{/gallery}