Зустріч україністів Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою з Оксаною Винницькою, головою Світової координаційної виховно-освітньої ради.

23 листопада 2010 року відбулась зустріч україністів МІОК з Оксаною Винницькою, Почесним консулом Канади у Львові та головою Світової координаційної виховно-освітньої ради.

Міжнародний інститут співпрацює з пані Винницькою з 2006 року. У червні 2008 року під час Другого міжнародного конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» Оксана Винницька очолила 6-ту секцію «Українська школа в зарубіжжі: сучасний стан та перспективи». Пані Винницька організувала роботу освітньої секції дуже фахово, з чітким дотриманням усіх вимог регламенту, з ефективною черговістю виступів, конкретними пропозиціями. Професіоналізм Оксани Винницької як керівника секції сприяв результативній роботі.

Як фахівець у галузі української освіти за кордоном Оксана Винницька чи не найкраще знає потреби освітньої галузі у діаспорі. Діяльність МІОКу – це відповіді на запити української діаспори в освітній та культурній сферах. Саме тому ця зустріч важлива для з’ясуваня найбільш актуальних напрямів роботи.

Під час зустрічі обговорювались питання навчально-методичного забезпечення для українських шкіл у діаспорі, розробленого україністами МІОКу. Здобутками у цій галузі є три посібники з української мови: «КРОК» (комплекс підручників різних рівнів, укладених відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, готовий до друку «КРОК-1» – рівень А1-А2, «КРОК-2» (рівень В1) на стадії розробки), «Мандрівка Україною» (книга для читання із вправами) та «Автостопом по Україні» (аудіокнига із вправами).

Дискусія продовжилась обговоренням проблем організації літніх шкіл української мови для представників діаспори. Це питання виникло у зв’язку з тим, що цього року (5-18 липня) у МІОКу відбулась I міжнародна школа україністики для молоді Росії та Польщі, яка, за оцінками самих учасників, була проведена дуже організовано, цікаво та ефективно. Саме для успішного продовження цього проекту наступного року було важливо проаналізувати здобутий досвід та поповнити його новими ідеями.

Зустріч україністів МІОК та Оксани Винницької, Почесного консула Канади у Львові та голови Світової координаційної виховно-освітньої ради, ще раз засвідчила відкритість до співпраці українців в Україні та поза її межами, прагнення розвивати українознавчий освітній напрям спільними зусиллями, зважаючи на запити і потреби діаспорних громад.