21 квітня 2015 р. МІОК спільно з Міжнародним фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» організували та провели засідання Дискусійного клубу «Відкрий світ», який відбувся у Національному університеті «Львівська політехніка».

Відкрив засідання ректор Львівської політехніки проф. Ю. Бобало, який наголосив, що «цей захід є особливо важливим для Політехніки із кількох причин: по-перше, він дасть можливість ближче познайомитися студентам, викладачам та усій громаді з діяльністю фонду «Відкрий Україну», більшість проектів якого спрямовані на підтримку обдарованої молоді та формування молодих лідерів, по-друге, це хороша нагода долучитися до обговорення та реалізації проекту «Smart Cities», адже Львівська політехніка сьогодні відіграє важливу роль у розвитку ІТ-галузі не лише Львова та Західного регіону України, а й Європи та світу».

Представляючи гостей, Директор МІОК Ірина Ключковська зазначила, що співпраця Інституту з Фондом Арсенія Яценюка розпочалася ще у 2007 р. під час реалізації спільного кількарічного проекту «Діти емігрантів про себе» і разом з пані Терезією МІОК провів 8 кругли столів у різних регіонах України. «До речі, – зазначила Ключковська, – книга, яку ми видали у рамках реалізації цього проекту, була перекладена італійською мовою. Перебуваючи у Ватикані, Блаженійший Святослав подарував її Папі Франциску».

Директор МІОК зауважила, що два концепти, які відображені на фронтоні головного корпусу Львівської університету, «Litteris et artibus» інтегровані між собою і вони не лише лягли в основу діяльності університету, але зокрема і Фонду «Відкрий Україну».

Терезія Яценюк, Голова Наглядової Ради Фонду «Відкрий Україну», презентувала діяльність Фонду, основними завданнями якого є піднесення міжнародного авторитету і популяризація України за кордоном, а також сприяння розвитку міжнародної співпраці з Україною та публічної дипломатії. Серед проектів Фонду, які були б цікавими для політехнічної молоді, пані Яценюк виокремила такі: «Міжнародний діалог», серед напрямів якого є Київський Безпековий Форум для молоді (платформа для обговорення молодими експертами актуальних питань міжнародних відносин та зовнішньої політики України); «Культурні горизонти», що представлені такими програмами як подорожні міні-гранти для митців, книжковий фонд (грантова програма на переклад сучасної української літератури іноземними мовами), мистецький клуб «Обличчя» (майданчик для спілкування та обміну досвідом із українськими та закордонними письменниками, музикантами, художниками, дизайнерами, режисерами, фотографами та іншими представниками культури і покликаний популяризувати сучасне мистецтво серед молоді, надаючи можливість спілкування з вже відомими та новими особами в культурній сфері).

Окремо пані Терезія зупинилася на представлені проекту «Молоді лідери», одним з напрямів роботи якого є дискусійний клуб «Відкрий світ» – освітній проект для соціально-активної молоді. Його мета – виховати нове покоління відповідальних лідерів. Щомісяця Фонд проводить лекції з відомими експертами, політичними та громадськими діячами, під час яких обговорюються шляхи ефективних рішень соціальних проблем в Україні та світі.

Гостем Дискусійного клубу «Відкрий світ» на цей раз був експерт із ІТ-питань з 18-річним досвідом Ігор Мальченюк, який спеціалізується на рішеннях оптимізації робочих місць, серверної інфраструктури та інформаційної безпеки. Мальченюк представив львівським політехнікам проект «Smart Cities» – це практична розробка, результатом якої є ширше розуміння нової галузі «міські системи», яка використовує реальні дані, щоб допомогти містам покращити якість життя своїх мешканців.

Як зазначив лектор, актуальність розробки та реалізації проекту «Smart Cities» обумовлена тим, що сьогодні міста керують світовою економікою – їм належить 80% світового ВВП, при цьому 29% світового ВВП виготовляють лише 120 міст, а також швидкою урбанізацією – уже сьогодні частка урбанізованого населення США, Бразилії та Західної Європи становить близько 80%, а до 2050-го року їх може «догнати» Китай та країни Пд.-Сх. Азії. Також Мальченюк розповів, що основною метою створення «Розумного міста» є підвищення продуктивності та якості життя його мешканців, і зниження рівня стресу, а також поділився цікавими рецептами, як цього можна досягти.

Підводячи загальний підсумок зустрічі, директор МІОК зазначила, що насправді дискусія не завершилася, адже пан Мельченюк закинув молодим політехнікам зерно для поглиблення та продовження обговорення ідей побудови «Розумного міста» в аудиторіях.

Терезія Яценюк подякувала за таку активну участь студентів у заході та висловила переконання, що подальша співпраця між Фондом та Львівською політехнікою триватиме.