30 травня 2011 року відбулося урочисте нагородження учасників та переможців Дитячо-юнацького літературно-мистецького конкурсу «Іван Труш в поезії та прозі. Історія одного твору». До конкурсу, який проводить Музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького), цього року долучився Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Працівники Інституту – Наталія Гумницька, Ольга Пташник, Галина Шміло та Богдан Сиванич разом із Оксаною Білою, заступником директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, увійшли до складу до журі та взяли участь в оголошенні результатів конкурсу і нагородженні його учасників та переможців. Почесним головою журі конкурсу виступив Ігор Калинець, відомий поет, громадський діяч, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

На конкурс надійшло понад півсотні учнівських та студентських робіт з різних куточків України: Львів, Львівська область (Броди, Червоноград, Радехів), Донецька область, і вперше до проекту долучилась АР Крим (м. Сімферополь).

Завдяки цьому постать одного з найвідоміших українських митців вже вдруге розглядається крізь призму дитячої та студентської літературної творчості.
Конкурсанти змагалися у чотирьох номінаціях, в кожній з яких, за результатами роботи журі, названо переможців, а також визначено володаря гран-прі конкурсу.

Гран-прі – Юлія Осим, студентка ІІІ курсу факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка.

І номінація – «Учні 1-4 класів ЗОСШ»

І місце – Ярина Новосад, учениця 4 класу ЗОСШ № 66 м. Львова.
ІІ місце – Маргатина Салань, учениця 1 класуРадехівської ЗОСШ І-ІІІ ступенів Львівської області.
ІІІ місце – Роман Федевич, учень 2 класу ЗОСШ № 42 м. Львова.
ІІІ місце – Володимир Смола, учень 3 класу ЗОСШ І ступеня № 53 м. Львова.

ІІ номінація – «Учні 5-8 класи ЗОШ»

І місце – Роксолана Джума, учениця 8 класу Синьківської ЗОСШ І-ІІІ ступенів Радехівського району Львівської області.
ІІ місце – Катерина Петренко, учениця 6 (2) класу Львівської академічної гімназії.
ІІІ місце – Валентина Багрій, учениця 8-Б класу Львівської правничої гімназії.
ІІІ місце – Юлія Коваль, учениця 8-Б класу Бродівської гімназії імені Івана Труша.

ІІІ номінація – «Учні 9-11 класів ЗОСШ»

І місце – Данило Кононенко, учень 4 класу Української школи-гімназії м. Сімферополя
ІІ місце – Вікторія Чернишук, учениця 10 класу ЗОСШ № 17 м. Львова.
ІІІ місце – Іванна Фітас, учениця 10-А класу ЗОСШ № 30 м. Львова.
ІІІ місце – Юлія Маркевич, вихованка Літературно-журналістської студії «На горищі» Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського р-ну м. Львова.

IV номінація – «Студенти»

І місце – Наталія Вербова, студентка І курсу Педагогічного коледжу ЛНУ ім. Івана Франка.
ІІ місце – Людмила Баран, студентка ІІІ курсу архітектурного факультету НУ «Львівська політехніка».
ІІІ місце – Христина Гоголь, студентка ІІІ курсу факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка.
ІІІ місце – Христина Лазуркевич, студентка ІІІ курсу Педагогічного коледжу ЛНУ ім. Івана Франка

Спеціальні відзнаки конкурсу отримали:

Надія Сокур (учениця 3 (7)-А класу Бродівської гімназії імені Івана Труша), Маркіян Тиндик (учень 3 класу ЗОСШ № 53 м. Львова), Катерина Петренко (учениця 2 (6) класу Львівської академічної гімназії), Ярина Козак (учениця 5 (9) класу Бродівської гімназії імені Івана Труша), Милослав Лі (вихованець Юнкор-клубу «Блік» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Докучаєвська Донецької області), Анаїд Арутюнян (вихованка Юнкор-клубу «Блік» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Докучаєвська Донецької області), Олена Копитко (учениця 10 класу ЗОСШ №43 І-ІІІ ступенів м. Львова), Марта Дергун (учениця 5 (9) класу Бродівської гімназії імені Івана Труша), Наталя Вірт (вихованка Літературно-журналістської студії «На горищі» Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району м. Львова), Ольга Кравець (студентка І курсу Педагогічного коледжу ЛНУ ім. Івана Франка).

Особливими відзнаками було відзначено наймолодшу учасницю конкурсу – Маргариту Салань (ученицю 1 класу Радехівської ЗОСШ І-ІІІ ступенів Львівської області) та найактивнішу групу учасників – Літературно-журналістську студію «На горищі» Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району м. Львова (керівник гуртка – Оксана Копач (О. Кришталева).

Галина Шміло