25 травня 2015 року до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою завітала з дружнім візитом делегація Комплексу шкіл з українською мовою навчання у Бартошицях (Польща) на чолі з директором та добрим другом МІОКу пані Любомирою Тхір.

Вітаючи гостей, директор МІОКу Ірина Ключковська відзначила давню і плідну співпрацю з українськими освітніми осередками у Польщі, зокрема з українською школою в Бартошицях, адже це вже не перший такий візит: раніше МІОК організовував семінар для українських вчителів з Польщі, молодший науковий співробітник МІОКу Богдан Сиванич відвідував українські школи у Бартошицях та Ґурові Ілавецькому та брав участь у науково-методичних конференціях.

Під час зустрічі пані Любомира багато розповідала про школу, про досягнення і високі результати не лише з української, а й з польської мови і природничих предметів, про важливість співпраці з Україною, про талановитих учнів. Зазначила також, що користуються в роботі розробленими у МІОКу підручниками та зацікавлені у новому навчально-методичному забезпеченні.

Справжньою окрасою зустрічі став виступ дівчат з вокального ансамблю «Веселинка», які під керівництвом свого викладача Наталії Шелест виконали для МІОКу декілька українських пісень, які глибоко розчулили, не залишивши нікого байдужим.

Після таких зустрічей особливо відчутна важливість спілкування між українцями зарубіжжя і Україною. Розсталися з взаємними побажаннями успіхів і надією на подальшу плідну співпрацю.