26 травня 2015 року на запрошення Міністерства Закордонних Справ України Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти , культури та зв’язків з діаспорою, провела для працівників МЗС семінар «Стратегія комунікації з українською діаспорою». Семінар відбувся у Дипломатичній академії у рамках освітнього проекту для комунікаційної команди МЗС України.

На семінарі було представлено найуспішніший досвід країн світу у розвитку співпраці держав та їх діаспор, окреслено специфіку взаємодії української держави з Західною, Східною діаспорами та новою хвилею трудової еміграції. Окреслено покроково стратегію комунікації з українською спільнотою за кордоном з метою утвердження позитивного образу України та залучення її потенціалу для державотворчих процесів в Україні. На семінарі було представлено також десятилітній досвід МІОКу в розвитку комунікації та взаємодії зі світовим українством, в основі яких покладений концепт «зустрічного руху».

Відбулася також окрема зустріч та конструктивна розмова Ключковської Ірини Михайлівни з ректором Дипломатичної академії Куліничем Миколою Андрійовичем, в ході якої було обговорено питання необхідності глибшої співпраці держави та української діаспори та реалізації освітніх проектів для українського дипломатичного корпусу з метою підвищення ефективності їх праці у країнах проживання наших співвітчизників. На зустрічі було обговорено можливість стажування викладачів Львівської політехніки кафедри міжнародних відносин у Дипломатичній академії України.