Серед численних зустрічей і презентацій українців діаспори, організованих і проведених Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», завжди є такі, які можна назвати особливо очікуваними. Саме до таких можна віднести візит депутата польського Сейму, голови комісії національних меншин, етнічного українця Мирона Сича та його дружини, директора Комплексу шкіл з українською мовою навчання у Ґурові Ілавецькому – найбільшої української школи на теренах Польщі.

Ще на етапі підготовки до візиту Мирон Сич показав, наскільки сильно переживає за Україну і те, що зараз відбувається, адже попри напружений графік заходів у Львівській політехніці, попросив організувати також зустріч з представниками місцевої влади, щоб обговорити нагальні питання українських реформ.

Приїзд Мирона Сича з дружиною став чудовим подарунком для Львівської політехніки, яка в майбутньому має чудові перспективи стати майданчиком для польсько-української співпраці, адже в свій час у Політехніці працювало чимало знакових для Польщі особистостей.

Під час візиту до Львівської політехніки гості з Польщі завітали до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою та познайомилися з його колективом і здобутками. З ректором «Львівської політехніки» професором Юрієм Бобалом обговорили важливі моменти і перспективи співпраці.

Щодо власне дискусії за участі Мирона Сича на тему: «Українці Польщі в контексті європейської політики щодо національних меншин», то вона відбулася 17 червня 2015 року у численно заповненій Актовій залі Львівської політехніки. Окрім студентів, викладачів, варто відзначити також значну присутність представників українських закерзонських організацій – Надсяння, Холмщини, Лемківщини, Любачівщини, які, як і родина Мирона Сича, постраждали від злочинів комуністичного режиму і змушені були покинути свої батьківські землі.

Мирон Сич у виступі згадав історію своєї родини, яка розділила трагічну долю всіх українців, які були розкидані по цілій Польщі і опинилися в складнішій ситуації у порівнянні з іншими національними меншинами Польщі. Розповів також про історію становлення сучасної польської політики щодо національних меншин, законодавчу базу, зазначивши також, що польська держава багато уваги присвятила питанню нацменшин, і натомість отримала їхню лояльність. «Чекаю, щоб в Україні національні меншини також були лояльними громадянами». – резюмував депутат.

Також Мирон Сич відзначив, що ще не було в історії такого моменту, щоб поляки так підтримували Україну. Польські політики питають мене про Україну, хочуть вдягати вишиванки, вболівають за Україну. Як показав досвід Польщі, особливо важливо зараз втілити адміністративну реформу, тому депутат закликав людей домагатися якнайшвидшого виконання реформи.

Під час діалогів виступили також ректор Національного університету «Львівська політехніка», який відзначив прихильне на сучасному етапі ставлення Польщі до України, в чому вбачає велику заслугу численних українців Польщі, таких як Мирон і Марія Ольга Сич.

Консул Республіки Польща у Львові Марцін Зєневіч згадав, що Польща досить вдало пройшла етап становлення політики щодо національних меншин і нині може бути корисним прикладом, відзначивши при цьому роль вихідця зі Львова Яцека Куроня.

Лев Захарчишин, начальник управління міжнародного співробітництва Львівської обласної адміністрації, назвав Мирона Сича послом України у Польщі і відзначив, що він вміє здобувати симпатиків серед польської політичної еліти.

Також гості могли наочно побачити один із здобутків пана Мирона Сича – це презентацію про Комплекс шкіл з українською мовою навчання у Гурові Ілавецькому, про який розповіла дружина Марія Ольга Сич, яка успішно продовжує справу, започатковану паном Мироном.

Зі словом також виступив і голова Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» Володимир Середа, який назвав і поділився численним роздумами про минуле і майбутнє. Генеральний консул України у Гданську (2011-2015р.р.), ректор Львівського інституту менеджменту Мирон Янків відзначив, що завдяки Мирону Сичу маємо величезну підтримку польського парламенту.

Серед питань, які найбільше цікавили присутніх, було вшанування в Польщі українських діячів, особливості функціонування Хартії регіональних мов, система місцевого самоврядування наших західних сусідів, і що Україні варто запозичити.

Завершилася ця непересічна зустріч виступом Народного ансамблю бандуристів «Заспів» Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки, художній керівник Христина Залуцька, директор заслужений працівник культури України Степан Шалата.

Очевидно, що мірилом успішності проведеного заходу є не лише великий резонанс зустрічі, а й численні ідеї, які, віримо,будуть спільно реалізовані в майбутньому. Саме такі українці, як Мирон і Марія Ольга Сич пишуть сучасну історію українців у світі. Хочеться побажати їм успіхів у їхній нелегкій праці.