Міжнародний  інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) має великий досвід організації конкурсів, спрямованих на залучення широкого кола студентської молоді до інтелектуальної праці, до пошуку свого творчого призначення у житті, до визначення громадянської позиції та орієнтирів.

Робота Вікторії Кураж, Львівська національна академія мистецтв. Плакат відзначений колективом редакції

Ось і чергова  травнева зустріч головного редактора «Дня» Лариси Івшиної з викладачами й студентами Львівської політехніки з питань майбутнього молоді, присвячена 20-й річниці незалежності України, завершилася цікавою далекосяжною пропозицією директора МІОКу  Ірини Ключковської: залучити молодих інтелектуалів до більш глибокого прочитання газети шляхом проведення конкурсу на кращий іміджевий плакат до 15-річчя цього знаного інформаційно-пізнавального видання. Ідея була підтримана головним редактором і керівництвом університету.  У процесі спільної підготовки конкурсу вирішили розширити коло конкурсантів і залучити до цієї мистецької акції молодих художників-графіків з інших профільних закладів Львова. Це додало конкурсові більшої гостроти і змагальності, а також залучило набагато ширше коло її поціновувачів серед молоді. Конкурс тривав з 1 червня по 20 вересня 2011 року. Побоювання організаторів, що літні канікули можуть звузити число учасників конкурсу, що могло б позначитися на його результатах, на щастя, не справдилися. Це свідчить про популярність «Дня» серед молоді, а також про відповідальність самих організаторів і учасників конкурсу. В підсумку на конкурс поступило 37 мистецьких плакатів 25 авторів з НУ «Львівська політехніка», Львівської національної академії мистецтв, Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва  імені Івана Труша. Приємною несподіванкою для організаторів стало прохання шкільної молоді з Краматорська (Донецька область) і Черкас долучитися до конкурсу. Роботи цих молодих школярів  – Ярослави Савчук, Володимира Новікова, Надії Сущової – вражають щирістю, емоційністю й оригінальним композиційним вирішенням. Конкурсна комісія  редакції «Дня» визначила дев’ять кращих плакатів. Їх автори – Наталія Мікічура, Денис Васільєв, Дарина Маковецька (НУ «Львівська політехніка»), Дарина Кисла, Тарас Гресь, Марта Брух, Климентій Демид (Львівський державний коледж декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша), Вікторія Кураж, Роман Барабах (Львівська національна академія мистецтв) – будуть нагороджені книгами Бібліотеки «Дня» та річними передплатами на п’ятничний номер газети. Підсумовуючи результати конкурсу мистецького плаката, директор МІОКу Ірина Ключковська, зокрема, сказала: «Звичайно, роботи різні, більш чи менш професійні, але всі вони цікаві і, що дуже важливо, глибокі. Мені ж найбільше припав до душі плакат Орисі Кривенко з Львівської національної академії мистецтв. На ньому «День» зображено у вигляді ока, яке уважно спостерігає за всім, що відбувається в Україні. Думаю, що це тільки початок нашої співтворчості з газетою «День». Я дуже хотіла б, щоб ми й надалі організовували такі конкурси, залучаючи молодь не лише Львова, а й усієї України».

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою нагороджує усіх учасників конкурсу Грамотою Інституту, а керівництво і педагогів  навчальних закладів – Подякою  за розуміння та підтримку такої важливої освітньо-виховної та мистецько-інтелектуальної акції, спрямованої на  розвиток креативної студентської молоді, молоді з активною громадянською позицією і естетичним смаком.

А усіх небайдужих запрошуємо на сайт МІОКу переглянути цей цікавий вернісаж мистецького бачення студентською молоддю щоденної всеукраїнської газети «День».

Науковий співробітник МІОК
Наталя Гумницька

Плакати


{gallery}news/plakat/plakat/:240:140:0:0{/gallery}