Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» співпрацює з українською громадою Естонії. Цього року, на прохання Віри Коник, голови Естонського Конгресу Українців, україністи Інституту спільно із видавничим підприємством «Світло і тінь» (президент – Василь Пилип’юк) працюють над книгою про Україну для молоді Естонії. Створення книги відбувається у рамках проекту естонського фонду «Наші люди» – «Видання книг про народи, які живуть в Естонії».

Мета проекту – створити максимально об’єктивне та різнобічне уявлення про культуру, традиції, історію, цінності тих народів, які живуть в Естонії. Саме тому авторський колектив МІОКу (у складі Наталії Гумницької, Олесі Палінської, Ольги Пташник, Оксани П’ятковської, Богдана Сиванича, Оксани Туркевич, Галини Шміло) за загальною редакцією Ірини Ключковської та Ігоря Калинця підготував цікаві пізнавальні та інформативні матеріали про географію, історію, національні символи, свята, національний характер, імена, мову, науку та освіту, релігію, вірування та обряди, традиційне вбрання, страви, загалом про культуру і навіть почуття гумору українців. Окремо висвітлюватимуться українсько-естонські культурні взаємозв’язки. Книгу ілюструватимуть неперевершені роботи львівського фотомитця, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Василя Пилип’юка.

Сподіваємось, що книга залишить в естонських читачів гарне враження про українців та Україну, сприятиме зміцненню взаємного доброзичливого ставлення між естонцями та українцями.

Галина Шміло