У четвер, 24 листопада 2011 року Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою презентував книжку відомої української письменниці в діаспорі Лесі Храпливої-Щур «У темряві», яка вийшла нещодавно у Дніпропетровську. До Львова презентувати книжку приїхав її видавець – Фідель Сухоніс, письменник, шеф-редактор журналу «Бористен». Захід зібрав чималу кількість відомих діячів науки та культури, зокрема були присутні Ігор Калинець, Ярослав Гарасим, Богдан Залізняк, Любомир Сеник та ін. Прийшли навіть шкільні приятельки Лесі Храпливої-Щур, які навчалися з нею ще в довоєнному Львові.

Розпочався захід із хвилини мовчання в пам’ять жертв Голодомору, яких згадують у ці дні. Прозвучав «Псалом померлих від голоду 1933 року» Лесі Храпливої-Щур у виконанні Галини Шміло, молодшого наукового співробітника Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Фідель Сухоніс розповів про те, як народився намір видати книгу, про своє спілкування з авторкою, а також зачитав листа Лесі Храпливої-Щур, написаного з нагоди цієї презентації. «Ніхто за нас не зробить Україну цивілізованою. Видання цієї книги – це маленька цеглинка, яка дозволяє сьогодні формувати повноцінну українську спільноту по обидва боки Дніпра», – так оцінив головну ціль книги видавець. Водночас, Фідель Сухоніс наголосив на потребі такої книжки на східних теренах України: «Чому важливо, що ця книжка вийшла на сході України – тому що природні речі, які сприймаються тут у Вас, для більшості моїх земляків є не до кінця зрозумілими».

Після виступу Фіделя Сухоноса гості та учасники заходу мали змогу послухати фрагмент із збірки «У темряві», адже на презентації важливо почути не лише про книжку, але й саму книжку. У літературний світ збірки гостей та учасників презентації ввела студентка факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка Наталія Мазур, яка прочитала оповідання «Вірші».

Літературознавчу оцінку збірці дав Ярослав Гарасим, доктор філологічних наук, декан філологічного факультету Львівського національного університету імені І. Франка. Він зазначив, що, незважаючи на таку назву збірки, у ній світить патріотична, національно свідома душа, обігріта Україною. «Відчувається, що пише педагог, тому що є виховний момент, є постаті та різні типи дітей, значна увага до дитячої психології». Щодо важливості цієї книжки, то, за словами пана Гарасима, одна така збірка набагато потрібніша, ніж томи модерної неутилітарної  літератури.

Про творчість Лесі Храпливої-Щур розповів заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», відомий поет та громадський діяч Ігор Калинець. Він відзначив Лесю Храпливу-Щур як визначну письменницю для дітей і процитував декілька уривків.

Напевно, не залишила нікого байдужим Марія Магдалина Білецька зі села Двірці, Сокальського району, яка продекламувала вірш «Квіти для мами».

Доцент кафедри менеджменту організацій ім. проф. Євгена Храпливого Львівського державного аграрного університету Наталія Михалюк розповіла про музей видатного вченого Євгена Храпливого, батька письменниці. Музей працює при цій кафедрі, а частина його експозиції присвячена Лесі Храпливій-Щур. Безпосередню участь у формуванні цього музею взяла сама письменниця, яка надала значну частину експонатів.

Пані Наталія схвально відгукнулася про видання збірки і запевнила, що книжка знайде своє місце у музеї Євгена Храпливого.

Головний редактор журналу «Світ дитини» Ярослав Лемик, на сторінках якого часто публікуються твори Лесі Храпливої-Щур розповів про співпрацю письменниці із журналом. Виявляється, ще в 1934 році на сторінках довоєнного «Світу дитини» була опублікована фотографія Лесі Храпливої, яка отримала нагороду за кращий костюм на костюмованому балі.  Зараз письменниця навіть дозволяє редагувати свої твори, щоб пристосувати до українських реалій.

Насамкінець взяли слово приятельки Лесі Храпливої-Щур, які не лише поділилися своїми спогадами, але й зачитали деякі з її поезій.