28 квітня 2011 року Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою організував у «Львівській політехніці» творчий вечір мистецьких посестер – Віри Вовк (Бразилія) та Зої Лісовської (Швейцарія).

«Головним завданням українців, що живуть за межами материка, в сьогоднішньому сузір’ї обставин мусить бути старання про збереження і розвій української культури», – вважає Віра Вовк – поетеса, прозаїк, драматург, перекладач, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, професор німецької літератури в державному університеті Ріо-де-Жанейро, дійсний член УВАН у Нью-Йорку, автор понад 10 поетичних збірок та понад 20 книжок прозових творів, а також перекладів Кльозеля, Неруди, Льорки, Таґора, Ґеорґе, Дюрренмата українською мовою та українських класиків португальською і німецькою мовами.

Зоя Лісовська – визнана у світі художниця, подруга та ілюстратор літературних творів Віри Вовк. Виставляла свої картини у Мюнхені, Нью-Йорку, Женеві, Лозанні, Римі та Ріо-де-Жанейро. Щорічний учасник престижних лондонських виставок Royal Academy  of Art. Сьогодні живе і творить у Швейцарії.

Ця зустріч – ще одне повернення талановитих жінок, яких доля закинула далеко від рідного краю, на батьківщину їхніх предків, де пройшло їхнє дитинство і юність. Адже Віра Вовк народилася у Бориславі, в сім’ї лікаря Остапа і Марії Селянських, а Зоя Лісовська родом зі Львова, вона народилася у мистецькій родині маляра і графіка Роберта Лісовського та першої галицької жінки-композитора Стефанії Туркевич. Віра і Зоя разом навчалися у Львові, і це місто їхньої юності особливо близьке і дороге для них.

Натхненником та організатором творчої зустрічі став Ігор Калинець – заступник директора МІОК, поет, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка. На його запрошення поспілкуватися з мисткинями прийшли визначні діячі культури, науки, мистецтва, цвіт львівської інтелігенції.

Теплим і зворушливим вітальним словом вечір відкрив ректор «Львівської політехніки» професор Юрій Бобало.

За словами Ірини Ключковської, директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», «Віра Вовк і Зоя Лісовська не лише відомі у світі своїм величезним творчим доробком, а й тим, що вони своїм життям подають нам усім приклад високої духовності, шляхетності, незламності, служіння Україні.  Їхня дружба – це приклад духовних зв’язків двох людей, і вона витримала випробування часом і відстанню».

В актовому залі головного корпусу «Львівської політехніки» звучала камерна музика – квартет під орудою Тараса Менцинського виконав твори Василя Барвінського. Але найголовніше – звучала поезія Віри Вовк (у виконанні співробітників МІОК Галини Шміло і Богдана Сиванича, а також Святослава Максимчука, народного артиста України, актора театру ім. Марії Заньковецької), учасники зустрічі могли побачити картини Зої Лісовської, послухати виступи мисткинь.

Зі словом про шановних гостей до учасників акції звернувся Ігор Калинець, а також Роман Лубківський, Голова Комітету Національної Премії ім. Тараса Шевченка, за головування якого Віра Вовк стала Лауреатом. Цікаві доповіді запропонували присутнім Ліда Купчик, громадський діяч, науковець, автора книжки «Життєносні стовпи церкви», Роман Яців, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівник культури України, Стефанія Павлишин, мистецтвознавець, професор Львівської музичної академії ім. Миколи Лисенка. Подарунок від заслуженого художника України, професора Львівської національної академії мистецтв, Члена Національної Спілки художників України Олега Мінька гостям вручив Ігор Калинець.

Окрасою вечора став виступ фольк-гурту Народного Дому «Просвіта» НУ «Львівська політехніка» «Марвінок», який виконав  веснянку «Розсій, весно, всі васильки» із містерії «Іконостас України», музика і слова Віри Вовк.

На завершення усі присутні заспівали «Многая літа» шановним гостям, побажавши їм міцного здоров’я і нових творчих звершень.

Творчий вечір Віри Вовк і Зої Лісовської – ще одна можливість для львівської громадськості відкрити для себе незнані пласти української історії та культури, діяльність людей, волею долі занесених на чужину, але відданих рідній землі. У такий спосіб Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою активно сприяє популяризації найкращих надбань української культури, що зродилися на чужині, але прославляють Україну у світі.

Світлини Андрія Савчишина,
Прес-служба “Львівської політехніки”