Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою виступив співорганізатором концерту українців Словаччини «На прощу до Тараса…», який відбувся 12 березня 2011 року в актовій залі Львівського палацу мистецтв.

Зі словом привітання до учасників концерту та до гостей події, які вщерть наповнили залу, звернулася від імені МІОК Ірина Ключковська. Вона, зокрема, зазначила: «Березнева Україна у ці дні дихає Шевченком, його словом. Нас переповнює радість, бо у ці березневі дні Він прийшов на світ. Нас огортає сум, бо цими березневими днями він відійшов від нас. Ми відчуваємо торжество, бо Він  воскресає в наших душах і серцях.

Шевченковий простір – безмежний. Сьогодні наша планета одягнула українські шати, і всюди, на усіх континентах, у всіх країнах, де є ми, українці, звучить Його слово і дивляться Його очі.

«…А ви по світу розійшлись

І крихту хліба понесли царям убогим.» Понесли у світи крихту хліба, Шевченкове слово, яке є духовною поживою для усіх нас.

Ми вдячні українцям з Ряшева, які були учасниками нашого ІІІ Міжнародного Конгесу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», який ми провели у 2010 році. Бажаємо  вам творчих успіхів та усяких гараздів.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою нагородив грамотою Ліну Гвать, професійну акторку, продюсера та режисера (Ряшів, Словаччина) за вагомий внесок у поширенні знань про Україну, її традицій, пісенної та театральної культури і цінними подарунками колективи, які взяли участь у Шевченківському концерті у Львові.