3 квітня 2016 р. Президент СКУ Евген Чолій разом із десятками тисяч львів’ян взяв участь у традиційній Хресній дорозі, яка проводиться щороку у Хрестопоклінну неділю Великого посту Львівською архієпархією УГКЦ, та відвідав Собор Св. Юра.

Після цього пан Чолій мав зустріч з Архієпископом і Митрополитом Львівським УГКЦ владикою Ігорем (Возьняком). Офіційними делегатами цієї зустрічі були також проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Роман Корж, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) Ірина Ключковська та заступник директора МІОК Андрій Яців, а також представники Громадської ради «Святий Юр».

 

4 квітня 2016 р. відбувся запис на Львівському радіо передачі «Слово», за участю пана Чолія та Ірини Ключковської. У ході цієї розмови пан Президент детально висвітлив діяльність СКУ, роль світового українства у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені, а також поширенні правдивої інформації про події на сході України у зарубіжній пресі.

 

Після цього відбулася зустріч з мером Львова Андрієм Садовим. На цій зустрічі було обговорено ініціативу створення бази даних фахівців з представників світового українства, яких можна було б залучати як експертів у відповідних галузях до забезпечення розвитку України.

 

Під час офіційної зустрічі з ректором Національного університету «Львівська політехніка» Юрієм Бобалом, що відбулася напередодні офіційної церемонії присвоєння п. Евгенові почесного звання Doctor Honoris Causa Львівської політехніки, учасники обговорили механізми подальшої співпраці університету та МІОК зі світовим українством.

 

О 15:00 у Актовій залі розпочалося урочисте засідання вченої ради Національного університету «Львівська політехніка» з нагоди присвоєння Президентові СКУ почесного звання Doctor Honoris Causa. Це рішення було прийняте враховуючи велику особисту роль Президента СКУ Евгена Чолія у просуванні українського інтересу в міжнародній спільноті, мобілізації українських сил за кордоном у справі розбудови України та подоланні російської агресії та з метою фіксації для історії Політехніки унікальної сторінки співпраці з Світовим Конгресом Українців та особисто з його Президентом.
У своєму виступі ректор Львівської політехніки наголосив, що ця подія не є випадковою, адже Національний університет «Львівська політехніка» впродовж багатьох років демонстрував глибоке розуміння необхідності співпраці зі світовим українством. Львівська політехніка – це Університет, який протягом багатьох років співпрацював зі Світовим Конгресом Українців. «Саме у нас відбулися річні наради, Х Ювілейний Конгрес СКУ, чотири Міжнародних конгреси «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», організовані МІОКом. Тричі у Політехніці проводила свої Річні наради Світова Федерація Українських Жіночих Організацій, яка є асоційованим членом СКУ» – зазначив Юрій Бобало.
Після традиційної процедури складання присяги пан Чолій звернувся до членів Вченої ради та усіх присутніх зі словами вдячності за високу оцінку та визнання своєї діяльності та світового українства загалом у просуванні інтересів України на міжнародній арені. Пан Президент наголосив, що ця церемонія та плідна співпраця Львівської політехніки з громадами українського зарубіжжя стала можливою виключно завдяки зусиллям та наполегливій праці МІОКу, а насамперед його директору – Ірині Ключковській.

Увечері пан Чолій разом з Іриною Ключковською були гостями телепередачі «Вечір у Львові» на ЛОДТРК. Під час ефіру пан Президент висвітлив основні проекти та напрями діяльності Світового Конгресу Українців, результати своїх зустрічей, які відбулися на найвищому рівні у березні цього року у Києві та Амстердамі. Ірина Ключковська долучилася до розмови і розповіла про тісну багаторічну співпрацю СКУ та МІОК, а також пояснила, чому саме Львівська політехніки удостоїла пана Чолія почесного звання Doctor Honoris Causa.