Концепція проекту “Відкриймо для України українську діаспору”

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” (МІОК) започаткував вперше в Україні проект “Відкриймо для України українську діаспору”. Вважаємо, що історія та культура діаспори – це інтегральна частина історії та культури України, що наша держава будується умами і руками не лише громадян України, але й українцями поза її межами.

Мета проекту: ознайомити громадськість України з діяльністю її діаспори, з конкретною роботою як окремих громад, так і особистостей, які працюють для утвердження позитивного образу нашої спільної Батьківщини у світі.

Ця ініціатива була підтримана учасниками Першої міжнародної наукової конференції (2006 року), Конгресу (2008 року) “Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті” та Конгресів (2010, 2013 років), організованих Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою у Львові, в яких взяли участь понад 1200 представників із 35 країн світу та всіх областей України.

Реалізація цього проекту здійснюється шляхом: презентацій діяльності українських громад зарубіжжя, книжкової та мистецької продукції; проведення круглих столів, виставок, зустрічей, творчих вечорів, академій; висвітлення діяльності українських громад у засобах масової інформації.