12 – 13 травня 2016 р. команда МІОКу взяла участь у роботі ІІ Українсько-польського форуму на тему «Європейська інтеграція та національна ідентичність: інституційний і ціннісний вимір», що відбувався у Львівській політехніці.

Форум – спільний проект Інституту політичних наук Вармінсько-Мазурського університету (Ольштин, Польща) та Інституту гуманітарних і соціальних наук НУ «Львівська політехніка». Водночас МІОК спільно з Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника виступили співорганізаторами цього заходу.

«Під час урочистого відкриття форуму з привітальним словом виступив перший проректор НУ «Львівська політехніка» Володимир Павлиш, який наголосив на важливості європейської інтеграції України і побажав присутнім науковцям плідної праці. Тематика форуму зацікавила державних діячів найвищого рівня, зокрема віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванну Климпуш-Цинцадзе, яка надіслала учасникам форуму привітального листа, в якому висловила подяку організаторам форуму за цю ініціативу та внесок у розвиток українсько-польських відносин. За її словами, такий форум є однією з найкращих платформ для об’єднання викладачів, науковців, студентів а також політиків обох держав.

Під час відкриття форуму виступив також заступник голови комісії національних меншин Сейму Республіки Польща, відомий громадсько-політичний лідер української спільноти в Польщі та захисник інтересів українців на міжнародній арені Мирон Сич, який представив делегацію польських науковців і побажав усім плідної співпраці. Народний депутат України, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС комітету ВР з питань європейської інтеграції Оксана Юринець зазначила, що у цінностях Україна вже давно інтегрована в ЄС, більше того – саме Україна може допомогти і допомагає європейцям відроджувати те духовне, що в силу багатьох причин вони призабули.

Керівник представництва міністерства зовнішніх справ у Західному регіоні В’ячеслав Войнаровський наголосив, що питання європейської інтеграції було питанням цивілізаційного розвитку України і саме молодь є її рушієм. За його словами, процес євроінтеграції також неможливий без участі і допомоги польського народу.

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська звернула увагу на важливості формування національної ідентичності, вона відзначила кризу ідентичності, що спостерігається в Україні, зокрема у центральних та східних регіонах країни. За її словами, саме через цю кризу і стала можливою російська агресія. Тому питання, що виносяться на обговорення цього форму є надважливими, вони також стосуються проблем національних меншин.

Ірина Ключковська зазначила, що дуже важливо, щоб напрацювання форуму дійшли до органів законодавчої влади України. Вона переконана, що сьогодні наукова дипломатія є інструментом, яким повинні послуговувати усі країни, зокрема, тоді, коли голос політиків безсилий.»

(За матеріалами ЗІК. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/05/12/u_lvovi_startuvav_ii_ukrainskopolskyy_naukovyy_forum_z_pytan_698355.)

Після пленарного засідання відбувся круглий стіл на тему «Етнічні та національні меншини України і Польщі», який модерували Ірина Ключковська та Тереза Астрамович-Лейк (Польща).

Наукові співробітники МІОКу Оксана П’ятковська та Юрій Марусик представили свої доповіді, присвячені питанням ролі Польщі у процесі інтеграції України до європейської міграційної системи та впливу імміграції на політичний ландшафт Європи, на секційному засіданні «Європейська ідентичність та інтеграційні процеси в ЄС», що відбулося 13 травня.

Робота форуму завершилася підсумковим пленарним засіданням, на якому було прийнято ухвалу.