Ірина КЛЮЧКОВСЬКА: «Гадаю, що невдовзі це стане доброю звичкою наших студентів — розпочинати новий день із читання «Дня» у стінах політехніки»

Фотовиставка «Дня», яку 26 квітня було розгорнуто в Національному університеті «Львівська політехніка», привабила на урочисте відкриття неймовірну кількість львів’ян, про що ми вже повідомляли наших читачів. Це був, звісно, не миттєвий інтерес. А системний. По-перше, серед читачів, шанувальників і партнерів «Дня» дуже багато львів’ян. По-друге, до Літньої школи журналістики «Дня» приїжджає чимало учасників із міста Лева. Зрештою, усі книжкові новинки Бібліотеки «Дня» презентують уперше саме у Львові — на Форумі видавців. Тому цілком закономірно, що упродовж трьох тижнів перебування 150 світлин нашої фотовиставки у Львівській політехніці «паломництво» до експозиції не припинялося. Цими днями Львівській політехніці цілком могли б позаздрити музеї не тільки Львова, а й усієї України…

Фотовиставки — одна з багатьох форм співпраці Львівської політехніки й «Дня».

— Важливими для нас є проведення конференцій для професорсько-викладацького складу і студентського середовища, на які ми запрошуємо головного редактора газети «День» Ларису Івшину, — зазначає директор Міжнародного інституту культури, освіти і зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина КЛЮЧКОВСЬКА. — Також це круглі столи, де обговорюють питання, що хвилюють молодь, дають їй духовну поживу. Ті смисли, про які говорить Лариса Олексіївна Івшина, — справжні орієнтири. Вважаю, що цього року на зустрічі у Львівській політехніці під час представлення нової ініціативи «Дня» — гуманітарної програми «Самоосвіта on-line» — відбувся певний прорив, адже настороженість, яка панувала серед студентської молоді, котра не так часто має можливість поспілкуватися із представниками ЗМІ, зникла. Студенти «засипали» Ларису Олексіївну дощем запитань. Гадаю, в майбутньому ми змінимо формат зустрічей — проводитимемо їх у більш прагматичній формі: запитань і відповідей.

— Для нас було великою честю те, що саме нам газета «День» доручила презентацію книжки «Сила м’якого знака» на минулорічному Форумі видавців, — продовжує розповідь директор МІОКу. — Без сумніву, багато хто з наших викладачів придбав це видання. І дуже приємно, що ця книжка з’явилася у книжкових кіосках університету. Можливо, молоді політехніки ще не звикли до того, що в книгарнях Політеху можна придбати і книжку «Дня», і саму газету, але я думаю, що невдовзі це стане доброю звичкою наших студентів — розпочинати новий день із читання «Дня» у стінах політехніки.

До речі, за словами продавчині книжкового кіоску, що в головному корпусі «ЛП», за час перебування Фотовиставки «Дня» видання «Сила м’якого знака» швидко розкупили: «Ми замовили в редакції ще», — запевнила жінка.

Крім того, МІОК активно популяризує газету «День» серед ширшого кола: нещодавно працівники інституту вручали сертифікат на безплатну місячну передплату газети «День» за підсумками конкурсу «Трушівське перо», присвяченого відомому в історії світового й українського мистецтва кінця XIX — початку XX ст. художникові Іванові Трушу. Через кілька днів говоритимуть про газету «День» і в Червонограді — на акції з нагоди 60-річчя операції «Вісла» (нагадаємо, світ побачив уже третій тираж книжки з Бібліотеки «Дня» «Війни і мир, або Українці — поляки: брати/вороги, сусіди…»).

Начальник відділу молодіжної політики й питань соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка» Володимир Залуцький, розповідаючи про свої враження від фотовиставки, сказав «Дню», що «деколи в залі від відвідувачів просто було темно». За кількісним обрахунком, як запевнив нас пан Володимир, це означає 150 — 200 осіб щодня.

— У відвідувачів фотовиставки викликав захоплення вже той факт, що такий гарний захід відбувається у Львівській політехніці четвертий рік поспіль», — зауважив Володимир ЗАЛУЦЬКИЙ.

Сам Володимир Петрович вподобав кілька фотографій. Здебільшого ті, що стосуються його рідного Львова.

— Мені, як і більшості відвідувачів, важко було визначитися з найкращою світлиною, бо всі вони заслуговують на увагу, — говорить В. Залуцький і додає: — Як свідчать бюлетені для народного голосування, смаки відвідувачів дуже різноманітні — кожна світлина знайшла своїх прихильників.

Хоча переможця визначити таки вдалося. Перше місце посіла фотографія «Залицяльник» Валерія Соловйова (Київ). Друге і третє місце поділили «Богородиця у терновому вінку» Ігоря Сацика (Луцьк) і «Під снігом» Володимира Фаліна (Київ). Крім того, багато голосів набрало гостроактуальне фото «Руки» Владислава Мусієнка, а також світлини «Виріс новий кран», «На Великдень» і «Почесна варта». Між іншим, ось одна з реплік із книжки відгуків, яка демонструє глибоке сприйняття фото гостями виставки: «Особливо мене вразило фото «Руки». Його варто вивісити на білборди у всіх регіонах України. Можливо, хоч таким, візуальним, способом українцям вдасться замислитися над вибором свого майбутнього (С. Куліховський)».

Власне, саме в цьому «замислитися» і полягає головне завдання Фотовиставки «Дня», де б вона не була — у Львові, Києві, Донецьку…


ВРАЖЕННЯ

87-8-3

 Юрій БОБАЛО, ректор Національного університету «Львівська політехніка», професор:

— Не вперше у Львівській політехніці відбувається така виставка, і я завжди з величезною увагою й захопленням переглядаю всі фотографії, представлені газетою «День». Найбільше, що мене приваблює у цих світлинах, — душевність. Зрештою, від них завжди віє добром. Важливо, що на експозиції побували не тільки сотні викладачів і студентів, а й гості політехніки, і я переконаний, що всі вони, як і я, дістали від перегляду експозиції величезне задоволення. Ще раз повторю: доброта, душевність фотографій — величезний успіх газети «День». Від себе додам, що завжди радо йтиму назустріч усім ініціативам «Дня».

Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту культури, освіти і зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»:

— Таке враження, що разом із вашою Фотовиставкою «Дня» поріг нашого університету переступила Україна. Дякую, що ми вже вкотре побачили її такою чудовою. Мрійливою, радісною і стурбованою. Зболеною й водночас сповненою оптимізму. А найголовніше — ми гостро відчули себе частинкою (невід’ємною!!!) усієї землі і цих людей — таких до болю рідних і своїх. Важливо, що зустрічі з виставкою спонукають до дії, до чину — великого чи малого. Виростають крила. Розумієш, що опускати рук не маєш права. Мусиш вперто і наполегливо йти вперед, пізнавати для себе і відкривати для тих, хто поруч, землю іncognita, імення якій — Україна.

Христина БУРШТИНСЬКА, професор, голова Товариства «Просвіта» Львівської політехніки:

— Якби таку вражаючу фотографічну виставку продемонстрували в Брюсселі, Парижі чи далекій Бразилії, то захоплений відвідувач, торкнувшись зором і серцем цих високомистецьких робіт, сказав би: «Яка цікава країна!» Для нас, українців, ця виставка — психологічний портрет українця із різних життєвих обставин і колізій. Ця виставка — наші сумніви, хвилини радості, сподівання, надії, роздуми. Словом, це ми.

Наталія ГОЦ, доцент кафедри метрології, стандартизації і сертифікації Львівської політехніки:

— Фотомитці зупинили мить життя українців — у щасті, радості, горі… Такі різні відтінки життя може відобразити тільки фотографія. Дякуємо «Дню» за прекрасну виставку.

Оксана САПЕЛЯК, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України:

— Газета «День» — вікно у правду, справедливість, честь і чесність, ідею й ідеал. Давно передплачую вашу газету, очікую на її появу, із задоволенням читаю. Чимало публікацій використовую для своїх статей. Ваша газета спонукає думати, шукати й працювати творчо. Бажаю вам дальших успіхів, бо щиро вірю, що успіх вашої газети — це успіх України.

ЛЬВІВСЬКА КНИГА ВІДГУКІВ

— Як і самі матеріали в газеті «День», так і світлини — це новітня історія України. Завдяки вам відчуваємо пульс усієї держави в її важкому становленні (26 квітня).

— Чудова українська фотографія (Я. Гарт, Alexandrya, USA).

— Усі світлини, представлені в експозиції, є глибокими. Кожен трактує їх по-своєму, але думка фотографій є грандіозною (студенти «ЛП»).

— Ваша виставка, Ларисо Олексіївно, формує погляд на життя українців (працівниця МІОКу).

— Виставка — фантастична. Вже вдруге маю можливість милуватися світлинами виставки «Дня» у Львівській політехніці і вдруге так і хочеться вигукнути «Браво!» Вражають сюжети, різноманіття тематики. Із нетерпінням чекатиму нової експозиції (Оксана П’ятковська, МІОК).

— Після перегляду ваших світлин маю чудовий настрій (Наталка Грицко).

— Ціную газету «День» за те, що вона мотивує читачів творити нову українську реальність. Ви допомагаєте побачити справжню Україну, відчуваєте те, що важливо (Андрій Яців).

— Сміливо, яскраво, патріотично й актуально (Михайло Шпак).

— Дякую газеті «День» за те, що вона є (Марічка Роговська, студентка «ЛП»).

— Приємно відчувати, що в Україні є сміливі, креативні, порядні й професійні люди. Бажаю вам продовжувати рухатися в тому ж напрямі і збільшувати навколо себе таких самих небайдужих, як ви, до долі країни й людей (щиро ваш прихильник Калініченко, «ЛП»).

— Бажаю газеті «День» щодня відкривати новий день для України (професор Яцюк В.О.).

Опубліковано з газети “День”