21-23 серпня 2016 року у Києві відбулися Річні наради Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО).
До виступу на Нарадах було запрошено Ірину Ключковську, директора МІОКу, якій у 2012 році присвоєно звання Почесного члена цієї авторитетної організації.
Ірина Ключковська виголосила вітальне слово від імені Ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала, від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою та виступила з доповіддю на панелі «Українська жінка в сучасній Україні».
Вітальне слово для учасниць Річних нарад виголоcив Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.
На нарадах було заслухано також звіт Голови СФУЖО п. Орисі Сушко, обговорено діяльність представництва СФУЖО до ООН, яку представили др. Марта Кебало (Нью-Йорк) та Олександра Куновська-Монду (Женева). Cкладові організації СФУЖО звітували про свою річну діяльність.
З порядку денного Нарад не сходило питання допомоги Україні, утвердження її позитивного іміджу у сіті, поширення правдивої інформації про Україну в умовах інформаційної війни, розв’язаної Росією.
Від України на Нарадах виступили також др. Людмила Порохняк, Голова Національної Ради Жінок України, Ореслава Хомик, Голова Союзу Українок України, др. Тамара Мельник та Наталія Федорович, директор департаменту сімейної та гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України.

Для довідки: Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) була заснована в 1948 році десятьма жіночими організаціями в місті Філадельфії в США. Сьогодні СФУЖО, з централею у місті Торонто в Канаді, об’єднує 27 організацій із 17 країн на чотирьох континентах. Складові організації СФУЖО працюють у різноманітних напрямках – громадських, релігійних, культурних, освітніх, еміграційних та гуманітарних. СФУЖО відзеркалює діяльність локальних українських спільнот по всьому світу, а також представляє їх на міжнародній арені в Оpганізації Об’єднаних Націй (ООН). В 1990 році СФУЖО одержала акредитацію при Департаменті Публічної Інформації в ООН (UN-DPI), в 1993 році консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН (UN-ECOSOC) a в 1997 році членство в Комітеті при ЮНІСЕФ (NGO Committee on UNICEF). Основним завданням СФУЖО є відстоювання гідності та, базованих на міжнародних засадах, людських прав жінок в Україні та в діаспорі. СФУЖО докладає всі зусилля щоб зберегти українську мову, культуру, ідентичність, підсилити знання української історії та соціальної традиції та підтримати розвиток стабільного демократичного, базованого на законах, ладу в незалежній Україні.