25-27 серпня 2016 року у Києві відбулися Ріні загальні збори Світового Конгресу Українців. У їх роботі взяла участь Ірини Ключковська, директор МІОКу, яка виголосила привітання від імені Ректора Національного університету «Львівська політехніка», професора Юрія Бобала та від колективу МІОКу, а також виступила  на круглому столі «Відзначення 50-ліття СКУ».

(СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 50 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом).

27 серпня 2016 р. Світовий Конґрес Українців (СКУ) завершив свої триденні Річні загальні збори, які пройшли у Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка. У Зборах, які офіційно відкрились 25 серпня 2016 р., взяли участь 184 делегати і гості із 26 країн світу.

Офіційна частина Зборів розпочалась молитвами, які провели Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет та Глава Української Греко – Католицької Церкви Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук), та вшануванням українських героїв, борців за незалежну Україну, після чого у виконанні Народної хорової капели “Дніпро” прозвучала пісня “Пливе кача”.

Вітальне слово виголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Рівно ж учасників Зборів привітали Міністр культури України Євген Нищук, виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України д-р Уляна Супрун, Ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка д-р Леонід Губерський, народні депутати України Рефат Чубаров, Валерій Пацкан та Іван Крулько, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” д-р Ірина Ключковська та Проректор з наукової роботи Львівського національного університету ім. Івана Франка д -р Роман Гладишевський.

На адресу Зборів також надійшли письмові привітання від Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки та Ректора Національного університету “Львівська політехніка“ д-ра Юрія Бобала.

З доповіддю перед учасниками Зборів виступив Президент СКУ Евген Чолій, який наголосив на найголовніших аспектах виконаної праці та на головних пріоритетах для української діаспори на чолі з СКУ, які тепер спрямовані на те, щоб допомогти Україні захистити свою незалежність і територіальну цілісність.

Протягом трьох днів учасники Зборів мали нагоду заслухати звіти про діяльність СКУ за минулий рік, а також обговорити шляхи майбутньої праці СКУ під час п’яти круглих столів: “Координація підтримки України”, “Гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні”, “Просування позитивного іміджу України”, “Відзначення 50-ліття СКУ” та “Сприяння економічному розвитку України”.

У круглих столах узяли участь: Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України д-р Уляна Супрун, Заступник Міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, Заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Наталія Микольська, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, народний депутат України і Голова Комітету Верховної Ради України в закордонних справах Ганна Гопко, народний депутат України і Голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Артур Герасимов, Посол Канади в Україні Роман Ващук, Посол України в Австралії Микола Кулініч, Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Мар’яна Каганяк, Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою д-р Ірина Ключковська, Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, Координатор проектів моніторингу порушення прав людини на Сході України та в Криму ГО “Центр громадянських свобод” Олександра Романцова, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Ярослава Джонсон, Президент Міжнародної благодійної організації “Карітас України” Андрій Васькович, Генеральний директор компанії Kleynod Олексій Золотарьов, Голова Союзу Українок Америки Маріянна Заяць, Президент Міжнародного Благодійного Фонду “Нове покоління” Руслана Вжесневська, Головний управитель кредитівки “Карпати” в Австралії Ярослав Дума, Голова Об’єднання Українських Організацій у Німеччині Леся Шрамко, Генеральний секретар СКУ і Голова Союзу Українських Організацій в Австралії Стефан Романів, Скарбник СКУ та Президент Канадсько-української торгової палати Зенон Потічний, Заступник Президента СКУ та Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод, Заступник Президента СКУ Олена Кошарна, Голова Світової ради засобів масової інформації СКУ Ірина Мицак, Голова Світової ради культури Анна Кісіль та Директор Гуманітарних ініціатив СКУ Віктор Гетьманчук.

Після завершення триденної праці делегати прийняли резолюцію щодо майбутньої діяльності СКУ.

У рамках Зборів делегати на чолі з Президентом СКУ Евгеном Чолієм поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і жертвам Голодомору та до стели Героїв Небесної Сотні.

Учасники Зборів також побували на вечорі з нагоди 25-ліття незалежності України, яке для них влаштував Перший віце-прем’єр міністр – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів.

“Річні загальні збори Світового Конґресу Українців були дуже успішними та дали напрямок праці на майбутнє,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій. (http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1413)

Делегати прийняли резолюцію, де зокрема зазначено:

Річні загальні збори СКУ закликають:

а) велично відзначити 50-ліття СКУ у всіх країнах проживання української діаспори, які б охопили складові організації СКУ та всі українські громади діаспори, а також міжнародне співтовариство та

б) активно поширювати інформацію про досягнення СКУ за 50 років своєї діяльності, зокрема матеріали Міжнародного інституту освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”, у різних сферах життєдіяльності в діаспорі та в Україні.

Повний текст резолюції можна прочитати за посиланням:

http://www.ukrainianworldcongress.org/UserFiles/Image/RZZ2016/Resolutions_2016.pdf