Дітям Криворівнянської загальноосвітньої школи ім. Михайла Грушевського пощастило – вони стали першими глядачами відеоролика «Лис Микита з цілого світу», створеного в МІОКу. У рамках заходу, що пройшов 7 жовтня 2016 р., відбулася презентація проекту за участі учнів та вчителів школи, допрем’єрний показ відеоролика та виступ Народного театру-студії «Хочу» Національного університету «Львівська політехніка».

«Ми вирішили поїхати до Криворівні, бо саме тут, серед дивовижної карпатської природи, любив відпочивати і працювати Іван Франко. Та й не так часто до дітей сільських шкіл приїжджають на зустрічі. Реакція юних глядачів нас впевнила – відеоролик матиме успіх і в Україні, і в різних країнах світу» –ділиться враженнями Ірина Ключковська, директор МІОКу, керівник проекту «Лис Микита з цілого світу».

У рамках відзначення 160-ліття від дня народження Івана Франка співробітники МІОКу також взяли участь в ювілейних урочистостях в Літературно-меморіальному музеї Івана Франка у с. Криворівня, зокрема у покладанні пам’ятного вінка до погруддя Каменяра, яке організувало Товариство «Просвіта» Львівської політехніки. Крім того, МІОКівці відвідали знакові місця у Криворівні, зокрема Музей-садибу Михайла Грушевського, Музей «Хату-Гражду», де дізналися цікаві факти з історії зйомок кінофільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини та Церкву Різдва Пресвятої Богородиці.

Про проект

Проект «Лис Микита з цілого світу» за участю маленьких українців з 33 країн світу з нагоди 160-ліття від дня народження Івана Франка був задуманий МІОКом, щоб пробудити в дитячих серцях зацікавленість і любов до творчості Івана Франка, який жив і творив на землі їхніх батьків і дідів. Щоб заохотити українських дітей прочитати спочатку про малого Мирона, «Коли ще звірі говорили», «Абу-Касимові Капці», а згодом у дорослому віці – сотні глибоких творів і праць Івана Франка.

«Лис Микита з цілого світу» – це сюжетний відеоролик, складений з фрагментів поеми «Лис Микита», які було розподілено між учасниками проекту. У проекті, який тривав впродовж 2016 року, взяли участь українські діти (від 5 до 11 років) з Австралії, Австрії, Аргентини, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Бразилії, Великобританії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Іспанії, Італії, Казахстану, Канади, Латвії, Молдови, Нігерії, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Південно-Африканської Республіки, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, Словенії, США, Угорщини, Хорватії, Чехії і України.
Справжнім щасливим талісманом Проекту стала участь у ньому Джамали – кримськотатарської співачки з України, переможниці Євробачення – 2016. Її вступ до «Лиса Микити з цілого світу» – подарунок, насамперед, юним акторам, устами яких заговорили герої Франкової поеми, а також – приємна несподіванка для всіх поціновувачів творчості Франка.

Глибоко переживаючи трагедію свого народу, Джамала зрозуміла та підтримала не лише маленьких українців, але й їхніх батьків, дідів і прадідів, які за різних обставин змушені були покинути кохану Україну. Показала усім, що треба шанувати духовну спадщину своєї нації, знати її, вивчати і пишатись нею.
Цінуємо жест доброї волі Джамали і запевняємо, що запрошення до участі у Проекті – є свідченням нашої солідарності з Джамалою та її багатостраждальним народом.