У переповненій Дзеркальній залі Палацу Потоцьких 14 вересня ц. р. зібрався інтелектуальний бомонд Львова та інших міст України на зустріч-презентацію нового (ще теплого) видання «Бронебійна публіцистика». Презентацію блискуче модерувала директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) Ірина Ключковська, яка ось уже декілька років поспіль віртуозно і професійно виконує цю місію. Книжку представляли:  головний редактор і автор назви видання Лариса Івшина, автори передмов до публіцистичних праць класиків української публіцистики XIX – XX cт. – Володимир Панченко (автор ідеї), Петро Кралюк, Володимир Лис, Богдан Тихолоз. Особливу енергетику в зал вніс спеціальний гість презентації Віталій Кличко, який сприяв появі цих 15-ти книжок-пострілів у кількості 1000 примірників.

Відкриваючи презентацію, Ірина Ключковська наголосила на тяглості української публіцистичної традиції, на своєчасності та дієвості цієї потужної друкованої зброї, яку потрібно читати з олівцем, а головне – діяти! Лариса Івшина у своєму презентаційному слові коротко окреслила концепцію видання, яке має підняти якість інтелектуальних знань суспільства, прилучити мислячі прошарки суспільства до осмислення та аналізу причин наших історичних поразок, якісно підняти планку культурних і духовних запитів української спільноти, значно розширити інтелектуальні горизонти нації. Віталій Кличко зізнався, що взятися за видання нової серії книжок з бібліотеки газети «День» його спонукала пасивність українців, практична відсутність громадянського руху за свої права. Петро Кралюк наголосив на потребі історичних знань, знань своїх визначних особистостей, які прославили Україну у світі, а Україна їх не пам’ятає. А це вкрай важливий приклад для молодого покоління! Володимир Панченко оптимістично наголосив, що якщо добре «протерти» українців, то ряди патріотів значно розширяться. Саме про таке значення і важливість публіцистики для духовного зростання і об’єднання нації говорили у своїх виступах Богдан Тихолоз, Володимир Лис та інші учасники презентації.

На завершення Лариса Івшина подякувала авторам, колективові газети «День» та Ірині Ключковській за професійне ведення презентації. А усіх присутніх закликала до читання й дієвої інтелектуальної праці для утвердження чітких життєвих орієнтирів і смислів.

Наталя Гумницька