2 лютого в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся круглий стіл на тему «Сертифікація української мови як іноземної. Обговорення проекту «Стандартів».

Круглий стіл став важливим етапом апробації проекту Стандарту, над  яким працювала робоча група при Міністерстві освіти і науки України за участі Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

У круглому столі взяли участь представники університетів Львова та Києва, Яґеллонського університету у Кракові, Міністерства освіти і науки України, громадських організацій. МІОК представляв молодший науковий співробітник Богдан Сиванич.

Основна дискусія розгорталася довкола норм стандарту та пропозицій щодо їх вдосконалення. Важливе значення для усвідомлення слабких сторін проекту Стандарту мав виступ докторанта Яґеллонського університету Павла Левчука, який розглянув проблемні моменти документу в контексті Стандартів Польщі та інших слов’янських країн.

Також учасники круглого столу торкнулися важливості питання нових законопроектів про мову, які представила доктор філологічних наук Лариса Масенко.

На зустрічі були досягнені домовленості врахувати пропозиції круглого столу, виділити коло питань, які потребують детальнішого вивчення і продовжити роботу над вдосконаленням Стандарту.

МІОК готовий продовжувати роботу над Стандартом сертифікації української мови як іноземної, адже з нашого досвіду усвідомлюємо його важливість та необхідність для української мови в Україні та світі. Вважаємо цю дискусію великим кроком на шляху до створення і прийняття Стандарту, впровадження якого МІОК послідовно відстоює.