2 березня 2017 р. на Міжнародній конференції «Україна-ЄС: відносини у часи невизначеності та швидких змін» Оксана П’ятковська, старший науковий співробітник МІОКу, представила результати дослідження міграційних намірів студентської молоді в умовах візової лібералізації, яке було проведено МІОКом у листопаді 2016 р.

Виступаючи на панельній дискусії «Україна – ЄС: проблеми міграції», Оксана П’ятковська виокремила основні виклики, що можуть бути зумовлені запровадженням безвізового режиму в умовах недостатньої поінформованості населення про специфіку візової лібералізації, а також представила думку студентів, щодо того, які основні наслідки може мати візова лібералізація. У доповіді дослідниця також торкнулася основних чинників міграції та готовності молоді до неофіційного працевлаштування за кордоном. У ході подальшої дискусії учасники обговорювали зокрема питання студентської мобільності та проблеми повернення в Україну осіб, які отримали освіту за кордоном.

Від МІОКу участь у конференції також взяв молодший науковий співробітник Юрій Марусик.

Для довідки. Міжнародна конференція «Україна-ЄС: відносини у часи невизначеності та швидких змін» була організована у Львові Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою» в межах проекту «Просування реформ в регіони», що фінансується Європейським Союзом. Серед учасників цього заходу були високопосадовці, провідні експерти, науковці, представники громадськості, бізнесу та медіа-простору. Загалом у рамках конференції відбулося 4 панельні дискусії, де, окрім проблем міграції, було також обговорено такі питання: подальше функціонування ЄС після Brexit на тлі внутрішньополітичних протиріч, розробка підходів та форм євроінтеграції України, розвиток торгівельної співпраці та реалізації Угоди про Aсоціацію між Україною та ЄС, роль українських ЗМІ у формуванні суспільної думки щодо євроінтеграції.